Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 4:3 (2:0). Kolejny wygrany sparing Dwójki

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 4:3 (2:0). Kolejny wygrany sparing Dwójki

3 lutego 2024

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia szlifują formę przed startem rozgrywek IV ligi śląskiej. Wygrana 4:3 (2:0) z LKS Czaniec potwierdza, że – mimo sporej rotacji kadrowej – zespół zmierza we właściwym kierunku.

Mecz rozegrany w sobotni poranek na sztucznej nawierzchni na Kresowej był emocjonujący ze sporą liczbą bramek. Rywal grający na co dzień w grupie 2 IV ligi śląskiej postawił nam wysokie wymagania, szczególnie w II połowie. Trener Grzegorz Bąk miał okazję sprawdzić kolejnych graczy młodego pokolenia, m. in. Filipa Blecharczyka i Macieja Grzyba.

Grzegorz Bąk:Bardzo dobre w naszym wykonaniu było pierwsze 45 minut i z tego trzeba być zadowolonym. Sprawdziliśmy młodych chłopaków, Blecharczyka i Grzyba i ten pierwszy strzelił bramkę. Jeśli chodzi o ocenę drugiej połowy to wymagałem lepszych decyzji i lepszej skuteczności. To był kolejny zwycięski mecz, który buduje pewność siebie.

W najbliższą środę Dwójka zagra na Kresowej o godz. 17:00 z Sarmacją Będzin, a w sobotę (godz. 11:00) z rezerwami Rakowa Częstochowa.

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 4:3 (2:0)

Bramki dla Zagłębia II: Filip Blecharczyk, Igor Dziedzic, Kamil Bębenek, Maksym Niemiec

Zagłębie II (1. połowa): Wałek – Wybański, Kłosek, Szostek – Ryndak, Adamiec, Ziemann, Zawojski, Dziedzic – Blecharczyk, Wołowiec.
Zagłębie II (2. połowa): Wałek – Grzyb, Machała, Niemiec – Smoleń, Adamiec (65’ Zawojski), Małkowski, Śliwiński, Mielczarek – Barć, Bębenek.