Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Ostoja Żelisławice 8:0 (5:0). Brasiliana na Kresowej!

Zagłębie II Sosnowiec – Ostoja Żelisławice 8:0 (5:0). Brasiliana na Kresowej!

26 marca 2022

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia rozgromili Ostoję Żelisławice 8:0 i było to ich najwyższe zwycięstwo w rozgrywkach Klasy okręgowej „ZINA Katowice-Sosnowiec” Grupa 4. Trzy gole zdobył Brazylijczyk Alex Tanque, który swoim poziomem zdecydowanie przewyższał rywali.

 

Alex rozpoczął festiwal strzelecki na Kresowej i także on zakończył zdobywanie goli przez Zagłębie II. Do trzech bramek dorzucił jeszcze asystę. Kolejny wyróżniający się gracz to z pewnością Mateusz Popczyk, którego dorobek liczbowy to 2 bramki i dwie asysty.

Wygrana sosnowiczan mogła być zdecydowanie większa, ale kolejne 3 bramki padły ze spalonych, ponadto bramkarz gości dwoił się i troił, by nie dopuścić do dwucyfrowego wyniku. Dodajmy, że w sumie nasz zespół oddał 28 strzałów, przy zaledwie 3 rywali. Już sama statystyka mówi wszystko…

Najpiękniejszą akcją popisał się wspomniany Alex, który w 65 minucie „zatańczył” z piłką w okolicach pola karnego gości, traktując ich jak tyczki slalomowe. Był rajd, zwody, ruleta, a w finale akcji techniczny strzał do siatki. Istna – brasiliana!

– Trzy punkty dopisane, co cieszy, jak również to, że wszyscy zdrowi. Obyło się bez kontuzji – ucieszył się po meczu Damian Nowak, trener naszego zespołu.

– Można było tych goli strzelić więcej, ale i tak padł wysoki wynik. Do tego zagraliśmy na zero z tyłu. Niewielkim problemem dla nas było to, że pierwszy raz w tym tygodniu byliśmy na naturalnej trawie. Wszystko to co chcieliśmy zrealizować, to zrealizowaliśmy – dodaje trener Nowak.

Kolejnym rywalem Zagłębia II będą Niwy Brudzowice. Wyjazdowe spotkanie z tym rywalem odbędzie się w sobotę 2 kwietnia o godz. 16:00.

Zagłębie II Sosnowiec – Ostoja Żelisławice 8:0 (5:0)

1:0 Alex Tanque, 6 minuta (asysta: Popczyk)
2:0 Bartosz Chęciński, 20 minuta (asysta: Kozłowski)
3:0 Mateusz Popczyk, 35 minuta (asysta: Alex Tanque)
4:0 Adrian Troć, 37 minuta (asysta: Popczyk)
5:0 Mateusz Popczyk, 42 minuta (asysta: Hałatek)
6:0 Emil Kłosek, 60 minuta (asysta: Jan Janosz)
7:0 Alex Tanque, 65 minuta
8:0 Alex Tanque, 81 minuta (asysta: Hałatek)

Zagłębie II: Frankowski (46’ Dubielak) – Chęciński, Kopeć (46’ Kłosek), Uthke-Nowak (46’ P. Wybański) – Sych (46’ Lipka), Barć (57’ Janus), Hałatek, Kozłowski (46’ Kaczmarek) – Alex Tanque, Popczyk, Troć (57’ Janosz).

Ostoja: Syrek – Michalski, Szczygieł, Kubisa, Stefański – Jedyński, Prychodko, Wierzba, Machura – Majchrowski, Niedziela.
Rezerwowi: Zając, Sierka, Mazurek, Wilczak, Sławiec.

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin