Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Podlesianka Katowice 3:0 (0:0). Takie zwycięstwa budują…

Zagłębie II Sosnowiec – Podlesianka Katowice 3:0 (0:0). Takie zwycięstwa budują…

26 lutego 2022

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia wygrali 3:0 (0:0) sparingowe spotkanie z Podlesianką Katowice, czwartym zespołem IV ligi śląskiej (grupa I). Takie zwycięstwa budują morale, zwłaszcza, że udało się zagrać na zero z tyłu.

Trener Damian Nowak nie mógł skorzystać z wszystkich swoich graczy, m.in. Jakub Kaczmarek, Emil Kłosek, Michał Barć i Łukasz Uthke-Nowak znaleźli się w kadrze drużyny, która o tej samej porze rozgrywała sparing z Polonią Bytom. Ponadto z kontuzją zmaga się Mateusz Kozłowski.

W 28 minucie lekkiego urazu kolana doznał Piotr Płuciennik, którego zastąpił Hubert Sych. Ten ostatni wraca do gry po dłuższej przerwie związanej z kontuzjami. Hubert był swego czasu w kadrze pierwszej drużyny Zagłębia i teraz stara się wrócić do optymalnej formy sportowej.

Mimo tych problemów kadrowych rezerwa Zagłębia zaprezentowała, szczególnie w drugiej połowie, otwarty, szybki futbol, stwarzając sobie sporo sytuacji bramkowych. Ponownie ważną rolę w pierwszej linii sosnowiczan odegrał Alex Tanque. Brazylijczyk popisał się dynamiczną akcją w drugiej połowie, w trakcie której wygrał indywidualny pojedynek na polu karnym gości i pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania.

Mnie cieszy to, że zakończyliśmy mecz bez poważniejszych urazów, że zagraliśmy na zero z tyłu. I to jest budujące. Pierwsza połowa na pewno do analizy, słabo w niej wyglądaliśmy. W drugiej było już dużo lepiej, strzeliliśmy w niej trzy bramki. Na trzy tygodnie przed startem ligi obrona zaczyna dobrze funkcjonować. A trzeba przypomnieć, że po raz kolejny graliśmy w tyłach w innym ustawieniu – przypomniał trener Damian Nowak.

W najbliższą sobotę jego podopieczni po raz kolejny zagrają na Kresowej z rywalem z IV ligi, tym razem będzie to Warta Zawiercie (godz. 11:00)

Zagłębie II Sosnowiec – Podlesianka Katowice 3:0 (0:0)

1:0 Alex Tanque, 66 minuta
2:0 Patryk Mociak, 73 minuta
3:0 Roman Terbalyan, 82 minuta (rzut karny)

Zagłębie II: Dubielak – Hałatek, Kopeć, Serwatka – Płuciennik (28’ Sych), Zawodnik testowany, Wybański, Mociak – Terbalyan, Alex Tanque, Wołowiec.

Ponadto grali: Wałek, Zawodnik testowany, Sych, Janus, Rydz, Miska.

Wyniki gier sparingowych Zagłębia II:

26 stycznia: Szczakowianka Jaworzno (IV liga – grupa I) – Zagłębie II Sosnowiec (mecz przełożony).
29 stycznia: Zagłębie II Sosnowiec – Piliczanka Pilica 5:2
5 lutego: KS Chełmek (IV liga małopolska–zachód) – Zagłębie II Sosnowiec 4:2
12 lutego (g. 11:00): Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice (IV liga śląska – grupa I) 2:2
19 lutego: Zagłębie II Sosnowiec – SFC II Opava (IV liga Czech) 2:2
26 lutego (g. 11:00): Zagłębie II Sosnowiec – Podlesianka Katowice (IV liga śląska – grupa I) 3:0
5 marca (g. 11:0): Zagłębie II Sosnowiec – Warta Zawiercie (IV liga śląska – grupa I)
19 marca: Cyklon Rogoźnik – Zagłębie II Sosnowiec (inauguracja rundy wiosennej w klasie okręgowej)