Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Raków II Częstochowa 1:2 (1:2). Cały czas dążyli do wyrównania…

Zagłębie II Sosnowiec – Raków II Częstochowa 1:2 (1:2). Cały czas dążyli do wyrównania…

10 lutego 2024

Kolejny sparing drugiej drużyny Zagłębia przyniósł nam sporo emocji i dużą liczbę spięć podbramkowych. W ostatecznym rozrachunku Dwójka przegrała 1:2 (1:2) z rezerwami Rakowa Częstochowa, a jedynego gola dla sosnowiczan zdobył Kacper Wołowiec.

Drugi zespół mistrza Polski występuje w III lidze, ale na Kresowej wystąpił w mocno młodzieżowym składzie. Częstochowianie bardzo szybko zdobyli bramkę w efekcie pewnie wykorzystanego przez Tomasza Szczepanka rzutu karnego.

Co ciekawe, drugie trafienie dla gości to także sfinalizowana jedenastka, również po faulu naszego obrońcy. Podopieczni trenera Grzegorza Bąka ambitnie dążyli do odrobienia strat, ale ich odpowiedź miała miejsce dopiero w ostatnich sekundach I odsłony. Kacper Wołowiec w zamieszaniu podbramkowym pewnie ulokował futbolówkę w bramce gości.

W drugiej części gole już nie padły mimo groźnych kontrataków naszej drużyny i kilku dogodnych okazji. W sumie był to pożyteczny sprawdzian dla Dwójki, a sztab szkoleniowy z pewnością wyciągnął konkretne wnioski personalne.

Trener Grzegorz Bąk:Cieszymy się, że udało nam się zrealizować w okresie ferii zimowych obóz dochodzeniowy. Dużo ważnych rzeczy udało się w tym okresie wykonać. Co do meczu z rezerwami Rakowa – był to ostatni mecz, gdy chcieliśmy, by wszyscy zawodnicy zagrali po 45 minut. Jest coraz bliżej do rozpoczęcia rozgrywek czwartej ligi i dla niektórych graczy czas gry w kolejnych sparingach będzie się skracał. Dwie stracone bramki po rzutach karnych to martwi i taka sytuacja nie może nam się przytrafiać. Ostatecznie przegraliśmy, ale cały czas dążyliśmy do wyrównania. Na pewno szkoda nie wykorzystanych sytuacji w drugiej połowie.

W najbliższy piątek nasz zespół rozegra kolejny sparing – tym razem na wyjeździe z rezerwami GKS-u Katowice (godz. 13:00).

Zagłębie II Sosnowiec – Raków II Częstochowa 1:2 (1:2)

0:1 Tomasz Szczepanek, 9 minuta (rzut karny)
0:2 Mateusz Głowiński, 30 minuta (rzut karny)
1:2 Kacper Wołowiec, 45+1 minuta

Zagłębie II (pierwsza połowa): Siuta – Szlachta, Kłosek, Szostek – Ryndak, Ziemann, Adamiec, Uchnast, Dziedzic – Bębenek, Wołowiec.
Zagłębie II (druga połowa): Siuta – Szlachta (69’ Szostek), Wybański, Małkowski – Smoleń, Zawojski, Barć, Śliwiński, Mielczarek – Martosz, Kulawiak.