Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice (2:0). Popis dojrzałości i skuteczności Dwójki

Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice (2:0). Popis dojrzałości i skuteczności Dwójki

19 sierpnia 2023

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia zdemolowali Rozwój Katowice wygrywając na Stadionie Ludowym 5:0 (2:0). To był popis dojrzałej i skutecznej gry sosnowiczan, którzy mogli wygrać jeszcze wyżej…

Od początku przewaga należała do naszej drużyny, która dość często korzystała z błędów w grze obronnej Rozwoju. W 13 minucie po jednym z nich Marek Fabry płaskim strzałem pewnie trafił do siatki. Chwilę później na uderzenie z odległości 16 metrów zdecydował się Adrian Troć, jednak bramkarz katowiczan pewnie interweniował, nie dopuszczając do straty kolejnej bramki.

Pierwszą połowę ładnie zaakcentował Mateusz Machała, który po rzucie rożnym autorstwa Adriana Trocia głową trafił do siatki. Nasza drużyna mogła w tej części gry zdobyć więcej goli, ale ze skutecznością bywało różnie. Goście też mieli swoje okazje, jednak nie były one tak klarowne jak szanse sosnowiczan. Trzeba jednak zaznaczyć uderzenie jednego z graczy gości w poprzeczkę w doliczonym czasie gry I połowy.

Początek drugiej odsłony nie zmieniał znacząco meczowego scenariusza – nadal groźniejsze i lepiej zorganizowane akcje ofensywne przeprowadzała Dwójka, natomiast katowiczanie próbowali ostrzeliwać bramkę Gregi Sorcana z dalszej odległości, jednak precyzja uderzeń daleka była od ideału…

3 minuty po rozpoczęciu gry w drugiej części przytomnym uderzeniem do siatki popisał się Tymoteusz Klupś, który był jednym z wyróżniających się zawodników w szeregach gospodarzy. Najładniejszą akcję przeprowadził jednak w 77 minucie Antek Kulawiak, który po wejściu na plac gry siał spustoszenie w szeregach gości swoimi dynamicznymi rajdami po lewej stronie boiska. Po jednym z nich Kulawiak „złamał” akcję do środka i silnym strzałem trafił w okienko. Gol – palce lizać!

Maciej Małkowski (grający asystent): Na pewno cieszy wysokie zwycięstwo. Budujemy pewność siebie zarówno tych zawodników z pierwszej drużyny, jak i drugiego zespołu. Pewnie zwyciężyć to był nasz najważniejszy cel i został on zrealizowany. Jeśli chodzi o kwestie indywidualne to nie chcę nikogo wyróżniać. Chłopcom brakuje jeszcze doświadczenia, więc moja rola jest taka, by pomagać im z boiska.

W najbliższą sobotę nasz zespół zagra na wyjeździe z Ruchem Radzionków (godz. 17:00).

Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice (2:0)

1:0 Marek Fabry, 13 minuta

2:0 Mateusz Machała, 43 minuta (głową)

3:0 Tymoteusz Klupś, 48 minuta

4:0 Antoni Kulawiak, 77 minuta

5:0 Mateusz Machała, 84 minuta

Zagłębie II: Sorcan – Szostek (80’ Jaskulski), Staniak (46’ Lipka), Machała – Płuciennik (70’ Mielczarek), Uchnast, Chęciński, Bębenek (46’ Małkowski) – Klupś (63’ Kulawiak), Fabry (46’ Paszczela), Troć (58’ Śliwiński).

Trener: Grzegorz Bak

Rozwój: Golik (86’ Kołodziej) – Haładyń, Kwiatkowski, Rogowski, Baranowicz (58’ Myśliwczyk) – Kaletka, Draga, Jarek, Cieślar, Skroch – Gembicki.

Trener: Rafał Bosowski

Sędziowali: Robert Kowalczyk oraz Szymon Wroński i Krzysztof Glin (wszyscy Częstochowa).

Żółte kartki: Baranowicz, Kaletka

Widzów: 200

TABELA – GRUPA 1 IV LIGI ŚLĄSKIEJ

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin