Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice 2:2 (1:1). Jest duża siła rażenia…

Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice 2:2 (1:1). Jest duża siła rażenia…

12 lutego 2022

Przygotowujący się do rundy wiosennej ligi okręgowej piłkarze drugiej drużyny Zagłębia zremisowali w grze sparingowej 2:2 (1:1) z Rozwojem Katowice. Dwa ładne gole zdobył Roman Terbalyan, niewątpliwie najlepszy zawodnik w naszej ekipie.

 

Rozwój Katowice to 6. zespół IV ligi śląskiej – grupa I, niewątpliwie najsilniejszy przeciwnik z dotychczasowych sparingpartnerów „Dwójki”. Na sztucznym boisku na Kresowej nie widać jednak było różnicy w umiejętnościach piłkarskich, momentami to sosnowiczanie dyktowali swoje warunki gry.

Pierwsza bramka padła w efekcie precyzyjnego uderzenia w długi róg Romana Terbalyana, na które bramkarz katowiczan nie znalazł żadnej recepty. W drugiej połowie rywale prowadzili 2:1, jednak podopieczni trenera Damiana Nowaka szybko wyrównali za sprawą wspomnianego Terbalyana. Stojąc tyłem do bramki Roman sprytnie uderzył piłkę piętą i ta wpadła w sam róg. Gol – palce lizać!

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, który usatysfakcjonował obie strony. – Do wyniku w sparingach nie przywiązuję zbytniej wagi. Ale na pewno była duża poprawa w stosunku do poprzedniego meczu z Chełmkiem. Cieszą bramki, ale cieszy też to nad czym ostatnio pracowaliśmy w tygodniu, czyli organizacja gry w defensywie. Zrobimy wszystko, by tracić jak najmniej bramek, bo z przodu mamy dużą siłę rażenia – powiedział po spotkaniu trener Damian Nowak.

Dodajmy, że w składzie drugiej drużyny zabrakło m.in. kontuzjowanego Damiana Hałatka. W przyszłym tygodniu ma on wznowić treningi i być może zdąży zagrać w kolejnym sparingu – wyjazdowej grze z czeską Opavą.

Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice 2:2 (1:1)

1:0 Roman Terbalyan, 14 minuta
1:1 Olivier Lazar, 24 minuta
1:2 Michał Flak, 69 mi nuta
2:2 Roman Terbalyan, 74 minuta

Zagłębie: Dubielak (46’ Waek) – Kopeć (46’ Szlachta), Uthke-Nowak, Kłosek (30 Lipka) – Chechelski (46’ Płuciennik), Wybański, Barć (46’ Janus), Kozłowski (46 Mociak) – Kaczmarek (46’ Zawodnik testowany), Tanque, Terbalyan.

Rozwój: Golik – Kaletka, Myśliwczyk, Skroch, Flak – Ciszewski, Cieślar, Lazar – Ziarkowski, Gembicki, Kwiatkowski
Ponadto grali: Figura, Baranowicz, Wroza, Bielec, Gasz, Haładyń.

Foto: Quiero/www.zaglebie.eu

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin