Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Warta Zawiercie 3:3 (2:2). Raport karny!

Zagłębie II Sosnowiec – Warta Zawiercie 3:3 (2:2). Raport karny!

5 marca 2022

W przedostatnim meczu sparingowym przed inauguracją sezonu w klasie okręgowej, piłkarze drugiej drużyny Zagłębia zremisowali 3:3 (2:2) z Wartą Zawiercie, piątym zespołem grupy I czwartej ligi śląskiej.

 

W tym zaciętym spotkaniu rozgrywanym na sztucznej nawierzchni na Kresowej, sędzia podyktował aż 3 rzuty karne. Dwa zostały wykorzystane, jeden zmarnowany przez Romana Terbalyana, którego uderzenie w 70 minucie obronił bramkarz zawiercian.

– Szkoda tego karnego, bo mogliśmy wygrać sparing z czwartoligowcem – powiedział po meczu trener Zagłębia II, Damian Nowak.

Sytuacja kadrowa naszej drużyny jest coraz lepsza, plaga kontuzji to już przeszłość. Z powodu lekkiego urazu tylko Sebastian Kopeć oglądał mecz w „cywilu”. Trener Nowak miał do dyspozycji kilku zawodników z kadry pierwszej drużyny, m.in. Adriana Trocia, Mateusza Popczyka, Bartosza Chęcińskiego, Nikolasa Korzenieckiego.

Z kolei w Warcie aż roiło się od byłych graczy Zagłębia, mających za sobą występy w grupach młodzieżowych Zagłębia czy też w drugim zespole. Jeden z nich, napastnik Jakub Kulig zdobył dwie bramki, ale jedną z nich anulował arbiter, uznając, że był spalony.

Moim zdaniem nie było spalonego, ale mogę się mylić – zastanawiał się po spotkaniu Kulig, bez wątpienia wyróżniający się zawodnik Warty.

Inny piłkarz przedniej formacji, czyli Popczyk zrobił to co do napastnika należało, czyli strzelił dwie bramki. Największe wrażenie na kibicach wywarło jednak trafienie Michała Barcia, który w 80 minucie w efektowny sposób wykorzystał „jedenastkę” w stylu Roberta Lewandowskiego. Uderzenie z zatrzymaniem było pierwszej klasy. Dzięki tej bramce sosnowiczanie doprowadzili do sprawiedliwego remisu.

Na pewno cieszą sytuacje bramkowe i to, że strzeliliśmy trzy gole zespołowi z czwartej ligi – ucieszył się po meczu trener Damian Nowak.

Natomiast, szkoda karnego, bo mogliśmy wygrać. Minusem była na pewno gra w defensywie, trochę jeszcze pojawiają się błędy. Trzy gole tracimy w sytuacjach, gdy nie powinniśmy pozwolić rywalowi na oddanie strzału. Jeśli chodzi o rzut karny w wykonaniu Barcia to na pewno chłopak wytrzymał ciśnienie. Jeszcze mamy dwa tygodnie do inauguracji sezonu z Cyklonem Rogoźnik, więc będzie możliwość popracowania nad błędami. Wcześniej było dużo urazów, ale jest już wszystko w porządku, chłopcy wracają do grania. Na ligę wszyscy powinni być zdrowi – dodał na koniec trener Nowak.

 

Zagłębie II Sosnowiec – Warta Zawiercie 3:3 (2:2)

1:0 Mateusz Popczyk, 19 minuta
1:1 Mateusz Maziarz, 22 minuta
2:1 Mateusz Popczyk, 29 minuta
2:2 Norbert Bębenek, 38 minuta (rzut karny)
2:3 Jakub Kulig, 64 minuta
3:3 Michał Barć, 80 minuta (rzut karny)

Zagłębie II: Frankowski (46’ Dubielak) – Chęciński (46′ Kłosek), Hałatek, Uthke-Nowak – Chechelski (70’ Sych), Korzeniecki (70’ Wybański), Troć (55’ Barć), Mociak (46′ Kozłowski) – Popczyk (70’ Janus), Alex Tanque (70’ Zawodnik testowany), Kaczmarek (46’ Terbalyan).

 

Wyniki gier sparingowych Zagłębia II:

26 stycznia: Szczakowianka Jaworzno (IV liga – grupa I) – Zagłębie II Sosnowiec (mecz przełożony).
29 stycznia: Zagłębie II Sosnowiec – Piliczanka Pilica 5:2
5 lutego: KS Chełmek (IV liga małopolska–zachód) – Zagłębie II Sosnowiec 4:2
12 lutego: Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice (IV liga śląska – grupa I) 2:2
19 lutego: Zagłębie II Sosnowiec – SFC II Opava (IV liga Czech) 2:2
26 lutego: Zagłębie II Sosnowiec – Podlesianka Katowice (IV liga śląska – grupa I) 3:0
5 marca: Zagłębie II Sosnowiec – Warta Zawiercie (IV liga śląska – grupa I) 3:3
19 marca (g. 11:00): Cyklon Rogoźnik – Zagłębie II Sosnowiec (inauguracja rundy wiosennej w klasie okręgowej)

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin