Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Źródło Kromołów 11:1 (7:1). Rzeź niewiniątek…

Zagłębie II Sosnowiec – Źródło Kromołów 11:1 (7:1). Rzeź niewiniątek…

3 maja 2022

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia rozgromili aż 11:1 Źródło Kromołów i jest to ich najwyższe zwycięstwo w rozgrywkach klasy okręgowej „Zina Katowice-Sosnowiec” Grupa 4. „Dwucyfrówka” w tym absolutnie jednostronnym spotkaniu to dobry prognostyk przed sobotnim meczem na szczycie w Mikołowie.

 

Ostre strzelanie na Kresowej rozpoczął Mateusz Popczyk, który popisał się przytomną dobitką po rzucie wolnym Sebastiana Kopcia. A całą zabawę zakończył Roman Terbalyan, który precyzyjnym lobem przyłożył pieczęć na efektownym zwycięstwie sosnowiczan.

Z 11 bramek najładniejsza była autorstwa Emila Kłoska, który w ostatniej minucie pierwszej połowy głową pokonał bramkarza Źródła. Półgórne uderzenie w róg było pierwszej klasy…

Bramkarz gości Michał Kozłowski przez 90 minut zwijał się jak w ukropie, chroniąc swój zespół przed jeszcze wyższą porażką. Co ciekawe, w swoich interwencjach najczęściej używał on nóg, niczym bramkarz piłki ręcznej.

Damian Nowak (trener Zagłębia II): – Oczywiście bardzo cieszy nas wysoka wygrana, najwyższa w całym sezonie. Może powiem coś z żużla – często jest tak, że już na pierwszym zakręcie ustawiony jest cały bieg. Tak było i w naszym przypadku, po prostu mecz bez historii. W sobotę gramy z Mikołowem, jest pełna mobilizacja i koncentracja. Możemy to głośno powiedzieć – jedziemy tam po lidera…

Dodajmy, że sobotni mecz wyjazdowy z AKS Mikołów rozpocznie się o godz. 17:00.

Zagłębie II Sosnowiec – Źródło Kromołów 11:1 (7:1)

1:0 Mateusz Popczyk, 5 minuta (asysta: Sebastian Kopeć)
2:0 Michał Barć, 21 minuta (asysta: Roman Terbalyan)
3:0 Damian Hałatek, 24 minuta (rzut wolny)
3:1 Sebastian Radosz, 26 minuta
4:1 Roman Terbalyan, 27 minuta (asysta: Emil Kłosek)
5:1 Mateusz Popczyk, 36 minuta (asysta: Michał Barć)
6:1 Mateusz Kozłowski, 41 minuta (asysta: Damian Hałatek)
7:1 Emil Kłosek, 45 minuta (asysta: Michał Barć)
8:1 Jakub Kaczmarek, 59 minuta (asysta: Roman Terbalyan)
9:1 Patryk Mociak, 73 minuta (asysta: Jakub Kaczmarek)
10:1 Emil Kłosek 79 minuta (asysta: Michał Barć)
11:1 Roman Terbalyan, 82 minuta

Zagłębie: Dubielak (60’ Wałek) – Checiński, Kopeć (46’ Uthke-Nowak), Kłosek – Turzyniecki (46’ Chechelski), Hałatek (46’ P. Wybański), Barć, Kozłowski (46’ Mociak) – Terbalyan, Popczyk (60 Janosz), Troć (46’ Kaczmarek).

Źródło: Kozłowski – Wosik, Szczygieł, Wacławik, Mikoda – Dudek, Surowiec, Owcarz, Wasik – Radosz, Gajda. Ponadto grali: Seweryn, Barczyk, Kukułka, Turlej, Dobrowolski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin