Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II: W sobotę gramy ze Spartą przy Kresowej!

Zagłębie II: W sobotę gramy ze Spartą przy Kresowej!

18 czerwca 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec już w sobotę rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Grzegorza Bąka będzie Sparta Katowice. Mecz rozegrany zostanie w Sosnowcu przy ulicy Kresowej (boisko treningowe numer 2) o godzinie 13:00! Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i zachęcamy do odwiedzenia naszego bistro Caffe Zagłębie!

Po środowym remisie z Cyklonem Rogoźnik, szanse młodych sosnowiczan na awans do IV ligi całkowicie zmalały i są już niemal nierealne. Do lidera rozgrywek, Podlesianki tracimy już 5 punktów a do końca sezonu pozostały już tylko dwa spotkania.

Przypomnijmy, że poprzednie spotkanie Zagłębia ze Spartą zakończyło się remisem 2:2 po bardzo wyrównanym widowisku. Na listę strzelców Zagłębia wpisali się wówczas Adrian Troć oraz Mateusz Popczyk z rzutu karnego. Podopieczni Grzegorza Bąka prowadzili 2:1 do 93 minuty spotkania.. Niestety w doliczonym czasie gry młodzi sosnowiczanie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwo i możliwość bycia wówczas samodzielnym liderem w grupie..

W składzie Sparty warto zwrócić uwagę szczególnie na dwa nazwiska, Sebastian Gielza oraz Kamil Bętkowski. Ten pierwszy to niezwykle doświadczony zawodnik, która ma na swoim koncie prawie 40 występów w I lidze, 29 w rozgrywkach drugiej ligi oraz 58 występów na boiskach trzecioligowych oraz 9 występów w Pucharze Polski. W jego piłkarskim cv możemy wymienić takie kluby jak Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice, czy też Rozwój Katowice. Sebastian nadal jest bardzo bramkostrzelny, więc warto na niego uważać!

Kamil Bętkowski ma natomiast na swoim koncie występy w trzecioligowym Gwarku Tarnowskie Góry, Stali Rzeszów oraz Wiśle Sandomierz. W drugoligowych drużynach reprezentował barwy GKS-u Katowice, Górnika Łęczna oraz Rozwoju Katowice.

Biorąc pod uwagę schematyczność wyników drugiej drużyny, które wyglądają niezmiennie: zwycięstwo, remis i tak na przemian, to tym razem w sobotę trzy punkty powinny zostać w Sosnowcu.

Galerię zdjęć z poprzedniego meczu ze Spartą zobaczycie klikając TUTAJ

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin