Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II: Wysoka wygrana z Górnikiem Katowice!

Zagłębie II: Wysoka wygrana z Górnikiem Katowice!

23 maja 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec w siódmym ligowym meczu w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej Katowice-Sosnowiec zwyciężyła aż 7:1 z UKS MK Górnik Katowice. Na listę strzelców Zagłębia wpisali się: Łukasz Uthke-Nowak, Roman Janicki, Patryk Wiszniowski oraz dwukrotnie Mateusz Popczyk i Jakub Kaczmarek!

Początek spotkania nie zapowiadał się jednak obiecująco. Już w 15 minucie meczu prowadzenie objęła drużyna gospodarzy. Dobrej grze nie sprzyjały również warunki atmosferyczne oraz boisko, na którym rozgrywane było sobotnie spotkanie. Wielkościowo nie sprzyjało stylowi gry, który prezentują podopieczni trenera Grzegorza Bąka.
Po pierwszej połowie sosnowiczanie wygrywali 2:1.. nic zatem nie zapowiadało aż tylu goli w drugiej części spotkania! Jednak po wyjściu z szatni młodzi zawodnicy Zagłębia udowodnili swoją wyższość i podwyższyli swoje prowadzenie. Zagrali koncertowo i awansowali na drugie miejsce w tabeli! Gratulacje!

Grzegorz Bąk, trener drugiej drużyny Zagłębia: Cieszy zwycięstwo. Cieszy, że tak zareagowaliśmy po środowym remisie. Zdobycie siedmiu bramek to też nie był przypadek, choć początek był troszkę nerwowy, natomiast zawodnicy bardzo dobrze zareagowali po stracie bramki. Zrealizowaliśmy nasz plan. Zmiennicy dzisiaj rozwiązali nam mecz. Zaraz na początku drugiej połowy szybko zdobyli bramki, co na pewno ułatwiło nam grę. Mam nadzieję, że będziemy trzymać dalej taką skuteczność jak dzisiaj, bo zdobycie siedmiu bramek na tym terenie naprawdę bardzo nas cieszy i optymistycznie patrzymy w przyszłość. Teraz mamy troszkę luźniej bo wreszcie wolna środa i w tym mikrocyklu będziemy mogli normalnie popracować, skupić się na szczegółach i za tydzień wyjazd do Imielina. Liczę że dzisiaj Czarne Sosnowiec zdobędą mistrzostwo Polski, więc gratuluję. Mam nadzieję że dowiozą punkty, bo wiem że prowadzą w Katowicach i bardzo gratuluję sztabowi, całemu klubowi, wszystkim ludziom związanymi ze zdobyciem mistrzostwa. Gratulacje dziewczyny!

UKS MK Górnik Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 1:7 (1:2)
Bramki: 18′ Uthke-Nowak, 34′, 71′ Popczyk, 49′ Janicki, 52′, 79′ Kaczmarek, 89′ Wiszniowski.

Zagłębie II Sosnowiec: Perdijić (81′ Dubielak), Smoleń, Staniak, Uthke-Nowak, Wiszniowski, Sinior (63′ Hałatek), Kiala (46′ Janicki), Kłosek, Majchrzak (46′ Kaczmarek), Popczyk (75′ Kulig), Troć (58′ Koniusz).
UKS MK Górnik Katowice: Kuczera, Ochojski, Honysz D., Honysz K., Grociak, Botsch T., Lipok, Paszek, Bujakiewicz, Bąk, Ludwig.
Rezerwowi: Botsch Ł., Mazurkiewicz, Bogdański, Kiełbowicz, Popenda, Wieczorek.