Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Ze zmiennym szczęściem!

Ze zmiennym szczęściem!

4 marca 2024

Piłkarska wiosna zapukała mocno do naszej Akademii. Większość drużyn rozpoczęła walkę o ligowe punkty – ich rywalizacja przebiegała ze zmiennym szczęściem. Na pewno pozytywnie należy ocenić występ w Szczecinie CLJ-ki. Remis wywieziony z trudnego terenu to dobry prognostyk przed sobotnim starciem na Kresowej z utytułowanym Zagłębiem Lubin.

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Sparing: Zagłębie II Sosnowiec – FK Trinec 1:2 (1:0)
1:0 Bartosz Martosz, 4 minuta (asysta: Dawid Ryndak)
1:1 Rene Dedić, 61 minuta
1:2 Rene Dedić, 86 minuta (głową)
Zagłębie II: Siuta (46 Wałek) – Szlachta (65’ Małkowski), Kłosek (56’ Wybański), Szostek (65’ Mielczarek) – Ryndak (65’Płuciennik), Adamiec (56’ Barć), Uchnast (61’ Zawojski), Ziemann (65’ Dziedzic), Kulawiak (61’ Śliwiński) – Martosz (61’ Paszczela), Wołowiec (46’ Bębenek).
Sędziował: Mariusz Grząba z Sosnowca. Widzów: 100
Trenerzy Grzegorz Bąk i Maciej Małkowski: – To był bardzo wymagający przeciwnik, agresywny, a właśnie agresja piłkarska cechuje Czechów. Jesteśmy zadowoleni z 60 minut, widać, że cały czas trzymamy dobrą dyspozycję. Szkoda tylko, że nie udało się utrzymać remisu. Cieszy nas te 11 gier kontrolnych, które dały nam dużo informacji o zespole. Jesteśmy dobrze przygotowani do startu w rundzie wiosennej, teraz trzeba zadbać o zdrowie i rozpocząć walkę o punkty.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski Chorzów
Niedziela, 17 marca, godz. 10:00

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
0:1 – Szymon Krawiec 8’ (rzut karny)
1:1 – Kamil Baj 90+2’
Pogoń (wyjściowy skład): Ciechomski – Bartkowiak, Pawłowski, Drećko, Stasiak, Kulpa (K), Baj, Zawadzki, Jóźwiak, Ława, Ragan. Trener: Patryk Kurant
Zagłębie: Wysogląd – Mędrala, Tobiczyk, Krawiec (K), Świętojański, Mironowicz, Gaszewski (75’ Marcinkowski), Blecharczyk (90’ Rogacz), Oszek (75’ Górkiewicz), Żakowski (80’ Grzesikowski), Micyk (60’ Klimek).
Trener Łukasz Nadolny: – Brawa dla całej drużyny! To z pewnością był dla nas ciężki mecz z przeciwnikiem z najwyższej półki. Nasi zawodnicy dobrze jednak realizowali plan na to spotkanie, więc przyjmujemy ten punkt i już rozpoczynamy przygotowania do następnej kolejki

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Górnik II Zabrze – Zagłębie II Sosnowiec 2:2 ( 1:2 )
Bramki: Kapera, Nocoń
Skład: Piekarski – Bartosik, Kurek, Nocoń, Orczyk, Świerad – Wnęczak, Stokłosa – Kapera, Jabłoński, Musiał ( C )
Rezerwowi: Kowalczyk, Augustyn, Włosek, Miśkiewicz, Mądry, Witański, Steczek.
Trener Adrian Kaczkowski: – Po bardzo dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym i ostatniej grze kontrolnej przystępowaliśmy do pierwszego meczu ligowego z dużym optymizmem i dobrym nastawieniem. Spotkanie było wyrównane, ale było widać nerwowość z obydwóch stron poprzez to duża liczba niedokładnych podań oraz prostych indywidualnych błędów technicznych, które wygenerowało mecz oparty na fazach przejściowych. Mamy niedosyt ponieważ mogliśmy to spotkanie tego dnia wygrać, natomiast szanujemy ten punkt i z przebiegu całego sezonu może okazać się on bardzo cenny. W następnym meczu ligowym liczę na wyższą dyspozycję indywidualną moich zawodników.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka – Pyryt
Skład: Szymecki – Pietrowski, Palenik, Strzelecki ( C ) , Babuch – Długokęcki, Nowak, Stuglik – Machowicz, Pyryt, Pierścionek
Rezerwowi: Kozak, Ligęza, Wawrowski, Wrzalik, Bokisz
Trener Adrian Kaczkowski: -Bardzo intensywny mecz, który na pewno postronnym obserwatorom mógł się podobać. Szczególnie pierwsza połowa w naszym wykonaniu naprawdę była dobra, długo utrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy odważnie 1×1 oraz konsekwentnie realizowaliśmy przedmeczowe założenia. Druga połowa była bardziej nerwowa, w grze obydwóch drużyn z każdą minutą wkradała się co raz większa nerwowość, natomiast to nasz zespół wytrzymał próbę nerwów i w samej końcówce strzelił zwycięską bramkę. W mojej ocenie wynik spotkania jest sprawiedliwy o tą jedną bramkę byliśmy zespołem lepszym. Przed nami bardzo duże wyzwanie, by w krótkim czasie jaki mamy podnieść organizację gry zespołu oraz formę indywidualną i dyspozycję sportową naszych zawodników.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Odra Centrum Wodzisław Śląski – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
Skład: Dudka – Tomczyk, Węglarczyk, Zubek, Strzecha – Miśkiewicz, Krawiec, Matysek – Herman, Bebel, Tokarski.
W składzie również: Nowak, Latos M., Sroka, Klima, Ziółkowski.
Trener Jakub Wiśniewski: – Mecz nie był płynny, wymagał od zawodników dużej koncentracji oraz zaawansowania technicznego. Trudne warunki często zmuszały oba zespoły do stosowania prostych środków, chociaż można było zobaczyć również kilka składanych akcji z obu stron. W takich meczach często o końcowym rezultacie decyduje liczba popełnionych błędów oraz skuteczność w polach karnych; tak też było tym razem i lepsi pod tym względem okazali się gospodarze.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 2:8

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 2:3 (0:0)
Bramki: Alan Jabczyński, Kamil Bebel.
Skład: Machnik – Staroń, Belica, Leśniak, Stępień, Jabczyński, Kamil Bebel, Piotrowicz, Alan Cieśla, Jankowski, Drożniak.
Trenerzy: Rafał Czyrwik i Bartłomiej Wróbel
Trener Rafał Czyrwik: – Pierwszy mecz rundy, w którym przyszło nam się zmierzyć z bardzo mocną drużyną Piasta Gliwice. Mecz stał na wysokim poziomie piłkarskim, było mnóstwo walki o każdą piłkę i zmiany nastrojów, prawdziwy rollercoaster. Pierwsza połowa to ataki zarówno z jednej jak i drugiej strony, dobra nasza gra defensywna oraz liczne ataki, jednak pomimo wielu okazji nie udaje się ich zamienić na bramkę. Po przerwie nasza gra wyglądała jeszcze lepiej, stwarzamy kolejne okazji, gdzie nie wykorzystujemy kilku okazji sam na sam. Dopiero po stałym fragmencie gry i bardzo dobrym uderzeniu wychodzimy na prowadzenie. Chwila dekoncentracji skutkuje szybko straconą bramką. Druga bramka to świetna akcja trójkowa i płaski strzał po ziemi, który daje nam powtórne prowadzenie. Staramy się uspokoić grę , mamy wszystko pod kontrolą, lecz w końcówce meczu po zamieszaniu w polu karnym tracimy drugą bramkę, a kilka minut później po błędzie w defensywie tracimy trzecią i to przeciwnicy cieszą się z wygranej. Gratulacje dla całej drużyny za bardzo dobre zawody i już za tydzień okazja do przełamania. Gratulacje dla Piasta za świetny mecz!