Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zmiany w Zarządzie Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec

Zmiany w Zarządzie Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec

11 sierpnia 2022

Nowym Prezesem Zarządu Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec został Łukasz Walczak, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Polczaka. Pan Piotr pracuje dalej w klubie na stanowisku Dyrektora ds. Skautingu. Z kolei Wiceprezesem Zarządu Fundacji został Adrian Barański.

 

Prezes Łukasz Walczak pracuje w Akademii Zagłębia Sosnowiec od lipca 2017 roku. Przez ostatnie sezony z powodzeniem koordynował pracę projektów Junior Football, Przedszkola Zagłębia oraz Zagłębie Grassroots, którego jest pomysłodawcą i założycielem. We wrześniu ubiegłego roku został Wiceprezesem Zarządu Fundacji Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec i od blisko roku zarządza działaniami Akademii, która w ubiegłym sezonie święciła swoje największe sukcesy, to jest awans do czwartej ligi, historyczny awans do Centralnej Ligi Juniorów, mistrzostwo województwa śląskiego w dwóch kategoriach wiekowych oraz uzyskanie Złotej Gwiazdki PZPN. Łukasz Walczak jest również Administratorem Zagłębia w Programie Certyfikacji PZPN oraz trenerem zespołu U-12.

Wiceprezes Adrian Barański jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie na studiach 1.stopnia uzyskał tytuł licencjata – kierunek Zarządzanie Sportem. Dwa lata później ukończył Akademię Ekonomiczną z tytułem magistra na kierunku zarządzania zasobami ludzkimi.

Uprawnienia trenerskie nabył w 2009 roku i od tego czasu czynnie zajmuje się szkoleniem dzieci oraz młodzieży (Olimpia Piekary Śląskie, Ruch Radzionków) oraz seniorów (KS Orkan Dąbrówka Wielka, Rozbark Bytom). W Akademii Zagłębia od lipca 2017 roku, mocno zaangażowany w rozwój i szkolenie najmłodszych kategorii wiekowej (głównie U-8/U-9), z którymi regularnie i z powodzeniem bierze udział w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. Czechy, Chorwacja).

Przez ostatnie trzy sezony był także koordynatorem bloku V. Aktualnie posiada licencję UEFA A uprawniającą do pracy na wszystkich szczeblach piłki młodzieżowej oraz na poziomie II ligi polskiej. Od lipca bieżącego roku przejął także obowiązki w ramach koordynowania projektów Junior Football, Zagłębie Grassroots, ZARI oraz Zagłębie Dąbrowskie.

Panowie – powodzenia w nowej roli!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin