Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zwycięstwo drugiej drużyny na inaugurację sezonu!

Zwycięstwo drugiej drużyny na inaugurację sezonu!

24 kwietnia 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec w pierwszym ligowym meczu w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej Katowice-Sosnowiec wygrała 2:1 z drużyną LKS Pogoń Imielin. Strzelcem dwóch bramek był Jakub Kulig! To było świetne rozpoczęcie zmagań podopiecznych trenera Grzegorza Bąka w walce o awans do IV ligi!

Przede wszystkim cieszy to, że w końcu udało nam się wystartować, bo wiedzieliśmy, że mamy troszkę opóźnienia w rozgrywkach. Przez dwa miesiące nie mogliśmy niestety rozpocząć naszych meczów mistrzowskich. Mieliśmy problemy z trenowaniem ponieważ część zawodników mogła trenować, pozostała część trenowała online i indywidualnie. Byliśmy bardzo zadowoleni z okresu przygotowawczego, ale nie wiedzieliśmy jak teraz będzie to wyglądać. Jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że sparingi, a mecze ligowe to są dwie zupełnie inne sprawy. Teraz jednak skupiamy się na grupie mistrzowskiej. Jest w niej ciekawe osiem zespołów. Dzisiaj za nami pierwszy mecz. Nie wiedzieliśmy jak zespół podejdzie do tego. Dwóch naszych zawodników pojechało z pierwszą drużyną do Rzeszowa. W tym czasie inni wykorzystali swoje szanse. Na pewno zrobił to Kuba Kulig. Po jego bramkach wygrywamy 2:1 i trzeba być zadowolonym z wyniku. Niestety w naszym wykonaniu nieskuteczność była dzisiaj troszkę widoczna. Mecz mógł skończyć się ze znacznie wyższym wynikiem. Musimy koncentrować się na tych sytuacjach by je wykorzystywać, aby mieć spokojniejsze końcówki spotkań. Cieszy zwycięstwo. Jesteśmy bardzo zadowoleni i gratuluję chłopakom realizacji w większości naszych celów – komentuje trener Grzegorz Bąk.

Gratuluję przede wszystkim zwycięstwa drużynie Zagłębia. Byli trochę dojrzalsi. Są lepiej przygotowani fizycznie. Widać, że chłopcy trenują regularnie. My jesteśmy dopiero po trzech jednostkach treningowych w związku z pandemią. Przyjechaliśmy tutaj tak naprawdę rozegrać spotkanie, które jest dla nas przygotowaniem do finałowego meczu wtorkowego z Ruchem Chorzów. Chcieliśmy powalczyć, zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby wywieźć punkty, a przynajmniej zremisować. Niestety się nie udało. Brakowało nam przede wszystkim stwarzania sytuacji. Zagłębie miało ich więcej. Myślę, że zasłużenie wygrało. Zawodnicy zostawili trochę zdrowia na boisku. Wracamy z jedną kontuzja. Zdarza się, tak to jest w sporcie. Tak jak mówię, to było dla nas takim prologiem przed Ruchem. Cieszymy się, że mogliśmy zagrać ten mecz w sobotę, a nie w niedzielę, za co też dziękuję również Zagłębiu i gratuluję jeszcze raz zwycięstwa – ocenia po spotkaniu trener Pogoni Imielin, Radosław Orłowski.

Czuję się dobrze. Na pewno moja pewność siebie wzrasta. Te dwie bramki bardzo mi pomogły, ale na pewno dobrą pracę wykonał cały zespół oraz sztab szkoleniowy. Trenerzy przygotowali nas do tego meczu. Trenowaliśmy intensywnie wszystkie schematy, więc na pewno wszyscy są zadowoleni z wykonanej pracy – komentuje strzelec dwóch bramek, Jakub Kulig.

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Pogoń Imielin 2:1
Bramki: 17′, 38′ Kulig – 28′ Keler
Zagłębie II Sosnowiec: Perdijić, Smoleń, Staniak, Machała, Janicki, Mociak (46′ Kłosek), Hałatek (82′ Koniusz), Sinior, Kiala (77′ Majchrzak), Troć (60′ Wiszniowski), Kulig (69′ Kaczmarek).

Pogoń Imielin: Iwaniuk, Strojek, Starzyński, Keler (39′ Pacwa), Bielawski, Malina (80′ Saternus), Gadaj (67′ Musepa), Stachowicz (60′ K.Cisoń), Koster (67′ Żmuda), Pieniążek, Turczyński.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin