2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Apklan Resovia – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1). Szczęśliwa trzynastka!

Apklan Resovia – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1). Szczęśliwa trzynastka!

23 kwietnia 2021

W swoim 13. meczu wyjazdowym w tym sezonie Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia odnieśli pierwsze zwycięstwo wyjazdowe. Sosnowiczanie wygrali 2:1 (1:1) w Rzeszowie z Akplan Resovią po golach Macieja Ambrosiewicza i Patrika Misaka. Trzynastka okazała się szczęśliwa dla Zagłębia.

Apklan Resovia – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)

1:0 Dawid Kubowicz, 11 minuta (głową)

1:1 Maciej Ambrosiewicz, 32 minuta

1:2  Patrik Misak, 85 minuta

Apklan Resovia: Dybowski – Jaroch, Marković, Kubowicz, Wasiluk (46′ Kuczałek) – Adamski, Soljić (kapitan), Twardowski (59′ Antonik), Mikulec (74′ Kiełbasa), Demianiuk (59′ Zdybowicz) – Wróbel (88′ Usarz). Trener: Radosław Mroczkowski.

Zagłębie: Frankowski – Turzyniecki, Duriska, Polczak (kapitan),  Gojny – Seedorf (82′ Pisarek), Ambrosiewicz, Korzeniecki (72′ Karbowy), Masłowski (86′ Radkowski), Misak – Sobczak. Trener: Kazimierz Moskal.

Sędziuje: Marek Opaliński z Legnicy.
Żółte kartki: Kubowicz, Jaroch, Soljić, Marković – Korzeniecki, Sobczak, Misak.

Czerwona kartka: Nemanja Marković (90+2 – druga żółta).

Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:
1′ Wystartowaliśmy. W Rzeszowie ładna pogoda, około 10 stopni ciepła. Kolejny mecz o życie.

6′ Na razie gra toczy się w środku pola, obie drużyny kryją bardzo agresywnie.

9′ Nikolas Korzeniecki zarobił żółtą kartkę za faul na Rafale Mikulcu, którego nasz zawodnik zaatakował wślizgiem w środku pola.

1:0 Dawid Kubowicz, 11 minuta

Po rzucie wolnym z lewej strony Kubowicz wygrał pojedynek główkowy z obrońcami Zagłębia i sprytnie skierował piłkę do siatki.

19′ Na silne uderzenie z odległości około 25 metrów zdecydował się Cezary Demianiuk. Szymon Frankowski zdołał jednak pewnie sparować piłkę. To był trudny strzał do obrony.

22′ Kolejny strzał z dalszej odległości Resovii. Tym razem odpalił kapitan Josip Soljić. Płasko uderzona piłka ominęła jednak prawy słupek naszej bramki.

23′ W odpowiedzi z linii pola karnego próbował uderzyć Seedorf, jednak piłkę łatwo zablokował jeden z rywali.

25′ Kolejna próba strzelecka Zagłębia. Uderzenie lewą nogą Turzynieckiego było jednak słabe i niecelne.

27′ Powinno być 1:1. Seedorf minął szybkim rajdem dwóch rywali i zagrał sprytnie do Patrika Misaka. W sytuacji sam na sam Słowak uderzył jednak w wybiegającego bramkarza gospodarzy.

1:1  Maciej Ambrosiewicz, 32 minuta

Silne uderzenie Ambrosiewicza sprzed pola karnego ląduje w lewym rogu bramki Resovii.

38′ Rzut wolny dla Zagłębia z odległości 17 metrów. Uderzał mocno Szymon Sobczak, jednak piłka po rykoszecie w murze wylądowała zamiast w siatce na rzucie rożnym.

43′ Po centrze z lewej strony Misaka piłka trafiła w rękę jednego z rywali, ale sędzia – mimo protestów naszych zawodników – nie odgwizdał rzutu karnego.

45′ Arbiter nie doliczył ani jednej minuty do regulaminowego czasu I połowy. Kończymy I odsłonę przy wyniku 1:1. Gola dla sosnowiczan zdobył Maciej Ambrosiewicz.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu w Rzeszowie. Sosnowiczanie nie dokonali żadnych korekt w przerwie.

55′ Po akcji i centrze Seedorfa nikt nie zamknął akcji Holendra…

68′ Do górnej piłki wyskoczył Jakub Wróbel, który głową próbował zaskoczyć Frankowskiego. Nasz bramkarz pewnie chwycił piłkę.

1:2 Patrik Misak, 85 minuta

Po akcji lewą stroną Słowak uderzył mocno z lewej strony i piłka wpadła po długim rogu.

90+2. Z rzutu wolnego z dalszej odległości uderzał Filip Karbowy. Jego strzał sparował pewnie bramkarz Resovii.

90+4. Sędzia kończy spotkanie w Rzeszowie. Wygrywamy 2:1 po golach Ambrosiewicza i Misaka.