DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-19 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Arkadiusz Aleksander został Wiceprezesem Zagłębia

Arkadiusz Aleksander został Wiceprezesem Zagłębia

9 listopada 2021

Nowym Wiceprezesem Zarządu Zagłębia SA został Arkadiusz Aleksander. Jego nominację zatwierdziła Rada Nadzorcza sosnowieckiego Klubu.

 

Nowy wiceprezes będzie odpowiadał w całości za pion sportowy Zagłębia, jego kompetencje pokrywać się będą z rolą dyrektora sportowego.

Tak, potwierdzam, będę odpowiedzialny za pion sportowy klubu – mówi Arkadiusz Aleksander. – Przede wszystkim będę odpowiedzialny za pierwszy i drugi zespół. Chciałbym też swoje pomysły wprowadzić do Akademii. Uważam, że Zagłębie ma bardzo duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój Akademii. Chciałbym, by w końcu Akademia Zagłębia grała na szczeblu centralnym. W perspektywie czasu jest bardzo ważne to, by w pierwszym zespole Zagłębia było jak najwięcej wychowanków – dodaje wiceprezes Aleksander.

Arkadiusz Aleksander znany jest kibicom futbolu przede wszystkim z boisk Ekstraklasy. Na tym poziomie rozgrywkowym rozegrał 103 spotkania i strzelił 20 goli. Łącznie w rozgrywkach seniorskich zaliczył 310 meczów i zdobył 108 bramek.

Występował m.in. w Śląsku Wrocław, Arce Gdynia, Górniku Zabrze, Widzewie Łódź, Odrze Wodzisław, Sandecji Nowy Sącz, Flocie Świnoujście, a także na Cyprze w klubie AS Néa Salamís Ammochóstou.

W trakcie kariery piłkarskiej był 3-krotnym wicekrólem strzelców I ligi, królem strzelców Pucharu Polski 2004/05, Pucharu Ekstraklasy 2008/09.

Był także młodzieżowym reprezentantem Polski od U-15 do U-20, rozegrał łącznie 32 spotkania w koszulce z białym orłem. Ponadto zaliczył 2 spotkania w seniorskiej reprezentacji Polski B.

Po zakończeniu kariery sportowej został doradcą Prezydenta Nowego Sącza ds. Sportu oraz Dyrektorem Sportowym Sandecji. Za jego kadencji klub awansował do Ekstraklasy. Jego kolejna funkcja w Sandecji to Wiceprezes, a następnie Prezes Zarządu.

Arkadiusz Aleksander jest absolwentem AWF-u we Wrocławiu i tamtejszego Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin