2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 0:0. Bez bramek, ale z emocjami…

Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 0:0. Bez bramek, ale z emocjami…

19 marca 2023

W Głogowie było bez goli, ale z emocjami. Mimo, że od 58 minuty graliśmy w 10-tkę po czerwonej kartce da Bykowa, potrafiliśmy skutecznie się bronić i wyprowadzać groźne kontrataki. Po dwóch porażkach z rzędu mamy jeden punkt w efekcie bezbramkowego remisu.

Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 0:0

Chrobry: Węglarz – Kuzdra, Michalec (K), Zarówny, Hanc (87′ Bilonoh) – Mucha, Kolenc, Steblecki, Jóźwiak (70′ Wolsztyński), J. Górski (81′ Sewerzyński)– Wojtyra (70′ S. Górski).
Trener: Marek Gołębiewski

Zagłębie: Kos – Ryndak (81′ Borowski), Rozwandowicz (K), Bykov, Ziemann – Bryła (71′ Banaszewski), Karwot, Bonecki, Guezen, Troć (81′ Wrzesiński) – Sobczak.
Trener: Dariusz Dudek

Sędziuje: Łukasz Karski ze Słupska.
Żółte kartki: Michalec, Zarówny, Jóźwiak – Ziemann, Ryndak, Sobczak, Bonecki, Wrzesiński

Czerwonka kartka: Oleksii Bykov (58 – uderzenie łokciem rywala)
Widzów: 1305.

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA TEKSTOWA LIVE

1’  Wystartowaliśmy!

W składzie Zagłębia sporo zmian kadrowych. Po raz pierwszy w ligowym spotkaniu między słupkami wystąpi Mateusz Kos. Ponadto pierwszy raz w tym roku zagra Dawid Ryndak. Po kontuzji do drużyny wrócili Meik Karwot i Marcel Ziemann. Jeśli chodzi o absencje, to nie grają Dominik Jończy (kartki) i Vedran Dalić (kontuzja). Z kolei Maksymilian Banaszewski wyleczył już uraz i zasiadł na ławce.

2′ Po centrze Patryka Bryły i sprytnym zagraniu Meika Karwota, Szymon Sobczak mógł znaleźć się w doskonałej sytuacji, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę Chrobrego.

5′ Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Było gorąco pod naszą bramką, ale obrońcy wybili piłkę z własnej szesnastki.

7′ W dogodnej sytuacji był Szymon Sobczak, jednak po jego niecelnym strzale sędzia odgwizdał spalonego.

11′ Ponownie w akcji Sobczak, który potrafił odwrócić się na polu karnym i uderzyć, Piłka wysoko nad poprzeczką.

13′ Po ładnej akcji Zagłębia przed polem karnym, piłka trafiła do Adriana Trocia. Jego uderzenie z kąta sparował bramkarz gospodarzy.

22′ Cały czas nasz zespół dopinguje 200-osobowa grupa kibiców Zagłębia, która nie żałuje gardeł,,,

28′ Z odległości około 25 metrów na strzał zdecydował się Sebastian Bonecki. Jego uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Damiana Węglarza.

37′ Po ciekawej akcji Zagłębia, w trakcie której udało się wymienić 4 podania, Holender Guezen strzelił mocno sprzed pola karnego, aczkolwiek niecelnie.

45+1. Z rzutu wolnego z odległości 20 metrów uderzał Sebastian Bonecki. Piłka minimalnie ponad poprzeczką.

45+1. Koniec I połowy meczu w Głogowie. Na razie jest obiecująco, ale bez goli.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu. Zagłębia bez zmian w składzie, podobnie jak Chrobry.

47′ Dawid Ryndak obejrzał żółtą kartkę za odkopnięcie piłki po gwizdku.

54′ Michalec tuż przed polem karnym sfaulował Sobczaka i obejrzał żółtą kartkę.

56′ Rzut wolnym po faulu Michalca wykonał Guezen. Uderzenie lewą nogą Holendra minimalnie ponad bramką.

58′ P)o analizie VAR sędzia pokazał czerwoną kartkę Bykowowi. Gramy w 10-tkę. Ukrainiec na polu karnym uderzył łokciem jednego z rywali.

76′ Po indywidualnej akcji Banaszewskiego groźnie lewą nogą uderzył Guezen. Piłka minimalnie ponad poprzeczką.

78′ Po płaskiej centrze Adriana Trocia Szymon Sobczak nie zdołał wepchnąć piłki do siatki.

88′ Gorąco pod naszą bramką po akcji Kolenca ze Stebleckim. Ten ostatni mocno dośrodkował po ziemi, ale nikt z jego kolegów nie zamknął akcji.

90′ Sędzia doliczył do regulaminowego czasu co najmniej 5 minut.

90+5. Koniec spotkania w Głogowie. Po niezłym spotkaniu remisujemy z Chrobrym 0:0.

CIEKAWOSTKI:

* Ostatnie spotkanie tych drużyn odbyło się 21 sierpnia 2022 roku w Sosnowcu. Na Ludowym prowadziliśmy do przerwy 1:0 po golu Szymona Sobczaka z rzutu karnego. Fatalna druga połowa, w trakcie której dwa trafienia były udziałem głogowian, a konkretnie Mateusza Bochnaka, spowodowały, że Zagłębie przegrało ten mecz 1:2.
* W sezonie 2021/22 wygraliśmy z Chrobrym na Stadionie Ludowym 3:2 (3:0) po znakomitej pierwszej połowie. Później było trochę gorzej. Gole dla sosnowiczan zdobyli: Szymon Pawłowski x2 i Maksymilian Banaszewski. Trafienia Marcela Ziemanna, który jest teraz graczem Zagłębia i mającego znakomitą wiosnę Michała Rzuchowskiego doprowadziły do nerwowej końcówki, jednak wszystko skończyło się szczęśliwie dla Zagłębia i zainkasowaliśmy 3 punkty. Powtórka mile widziana…
* Jeśli chodzi o kwestie personalne to po kontuzji wrócił do normalnych zajęć Maksymilian Banaszewski, który w tym roku jeszcze nie wystąpił w meczu o ligowe punkty. Sam zawodnik bardzo liczy na występ w Głogowie. Pod znakiem zapytania stoi natomiast gra rekonwalescentów Marcela Ziemanna i Meika Karwota. Za czerwoną kartkę nie będzie mógł natomiast wybiec na boisko obrońca Dominik Jończy.