DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-21 19:35

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Ciężka praca pod balonem

Ciężka praca pod balonem

12 lutego 2021

Piłkarze Zagłębia przygotowują się do rundy wiosennej Fortuna I Liga. W sobotę przed południem zagrają przedostatni sparing, a rywalem będzie II-ligowa Garbarnia Kraków.

Sosnowiczanie w piątek trenowali w hali pod balonem, gdzie mają dobre warunki do szlifowania formy. Pod okiem trenera Kazimierza Moskala pracowało 24 zawodników, w tym 3 bramkarzy. Z zespołem ćwiczy już rekonwalescent Michał Masłowski, doświadczony pomocnik pozyskany w trackie zimowego okienka transferowego. Popularny „Masło” po operacji więzadeł krzyżowych nie trenuje jeszcze na 100 procent, niemniej szybko dochodzi do formy.

W aktualnych warunkach pogodowych treningi na otwartym powietrzu nie wchodzą w grę, tym bardziej, że po 2 meczach Pucharu Polski murawa Stadionu Ludowego mocno ucierpiała. Pracownicy MOSiR rozpoczęli w piątek roboty konserwacyjne, które nadzoruje Dariusz Kozielski, współpracujący z sosnowieckim klubem. Po zakończeniu konserwacji murawy zostanie ona na powrót przykryta plandeką z agrowłókniny. Zostanie ona zdjęta na ostatni sparing Zagłębia przed nową rundą, czyli mecz z Puszczą Niepołomice. Zostanie on rozegrany w sobotę 20 lutego na Ludowym, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne i stan boiska.

Do rundy wiosennej sosnowiczanie przystąpią tydzień później, czyli 27 lutego. Mecz Zagłębia z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza nie został ujęty w planie transmisji telewizyjnych Polsatu, więc godzina jego rozpoczęcia zostanie wyznaczona przez nasz klub w porozumieniu z przeciwnikiem.

Na razie jednak sztab szkoleniowy i sami piłkarze koncentrują się na sobotnim sparingu z Garbarnią, który zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Kresowej. Początek – godz. 11:00.

Ten mecz, tak jak i inne, odbędzie się bez udziału publiczności. Polecamy naszą transmisję video z tego wydarzenia wzmocnioną komentarzem radiowym #GADABUDY.

Mecze transmitowane w telewizji Polsat Sport podczas 18. kolejki Fortuna 1 Ligi: 

Widzew Łódź – Radomiak Radom 26 lutego (piątek) godz. 17:40,
ŁKS Łódź – Odra Opole 27 lutego (sobota) godz. 12.40,
Korona Kielce – Chrobry Głogów 28 lutego (niedziela) godz. 12:40.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin