DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-12 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Czas na pierwsze zwycięstwo w 2021 roku. Uwaga na Piecha!

Czas na pierwsze zwycięstwo w 2021 roku. Uwaga na Piecha!

12 marca 2021

Sobotnie spotkanie Zagłębia z Odrą Opole to potyczka dwóch drużyn ze sporym potencjałem sportowym, które jeszcze w tym roku nie zasmakowały w zwycięstwie.

Sosnowiczanie zdobyli w 2021 roku tylko jeden punkt, natomiast Odra przegrała dwa spotkania i zremisowała bezbramkowo zaległą grę z łódzkim Widzewem. W sumie nasz przeciwnik nie wygrał 7 ostatnich spotkań z rzędu. Nic dziwnego, że ewentualna wygrana jednego z tych zespołów pozwoli mu złapać głębszy oddech

Zagłębie czeka na wygraną od 2 grudnia, kiedy to na własnym stadionie wygrało 2:0 z Puszczą Niepołomice. W czterech kolejnych meczach sosnowiczanie zdobyli raptem jedno oczko. Odra na komplet punktów czeka jeszcze dłużej, bo od 18 listopada. Opolanie właśnie wtedy wygrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 3:2, po trafieniu w 90. minucie Arkadiusza Piecha.

Właśnie na Piecha nasi defensorzy muszą zwrócić szczególną uwagę, albowiem ten szybki i błyskotliwy napastnik w swojej karierze strzelił w spotkaniach przeciwko Zagłębiu pięć bramek. Szczególnie bolesne było dla naszej drużyny zeszłoroczne starcie z opolanami przegrane 1:3. Wówczas Piech dwukrotnie trafił do siatki Zagłębia, jedną bramkę dołożył Miłosz Trojak.

We wspomnianym zaległym meczu z Widzewem Piech usiadł na ławce, jego miejsce na 9-tce zajął Dawid Czapliński. Piech pojawił się na boisku w drugiej części i był groźny dla defensywy łodzian. Nie jest wykluczone, że w Sosnowcu nastąpi zmiana ról, w pierwszym składzie wyjdzie Piech, który ze swoją szybkością idealnie nadaje się do gry z kontrataku.

Jeśli chodzi o aktualną listę snajperów obu drużyn, to mają oni w swoim dorobku po 4 gole. To Gonçalo Gregório i Konrad Nowak. Ten ostatni po odejściu z Górnika Zabrze szuka swojego miejsca w I-ligowej rzeczywistości. W Puszczy Niepołomice nie wiodło mu się specjalnie, ale teraz, gdy stawia na niego trener Dietmar Brehmer, „Kondzio” spisuje się coraz lepiej.

A wspomniany Gregorio nie znalazł się z powodu lekkiej kontuzji w szerokim składzie na spotkanie wyjazdowe z Tychami. Portugalczyk leczył lekki uraz, podobnie jak i Joao Oliveira. Obaj gracze wrócili już do normalnych zajęć i w tygodniu trenowali zresztą kolegów.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – ODRA OPOLE
SOBOTA, 13 MARCA, GODZ. 16:00

Sędziuje: Paweł Malec z Łodzi.
Transmisja telewizyjna: Ipla.tv
Transmisja radiowa: #GADABUDA
Relacja tekstowa live: www.zaglebie.eu

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin