DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-21 19:35

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Emisja banknotu kolekcjonerskiego – 115 lat!

Emisja banknotu kolekcjonerskiego – 115 lat!

26 lutego 2021

2021 jest wyjątkowy dla naszego Klubu. Jednym ze sposobów uczczenia obchodów naszego jubileuszu jest emisja kolekcjonerskiego banknotu o nominale 0 euro.

Banknot wydrukowany zostanie przez Holenderską Mennicę, która na co dzień drukuje obiegowe banknoty euro. Jest to szczególne wydarzenie dla Klubu, gdyż dzięki temu zagraniczna społeczność kolekcjonerów dowie się o Klubie oraz naszej legendzie – Józefie Gałeczce, która znajduje się banknocie.

Szczególnie istotny jest fakt, że Zagłębie Sosnowiec jako pierwszy Klub w Polsce nawiązało współpracę z holenderską mennica. Do tej pory w naszym kraju wydali oni następujące banknoty:

  • ZAKOPANE
  • BAZYLIKA W KRZESZOWICACH
  • ZAMEK KSIĄŻ

Z międzynarodowych projektów w portfelu dystrybutora znajdują się m.in.: Dom z Papieru, banknot wyprodukowany na mocy porozumienia mennicy z Netflixem oraz F1.

Nie jest jeszcze znana data emisji banknotu. Po uzgodnieniach z Holenderską Mennicą zostanie ustalona date oficjalnej emisji. Banknot ma walor kolekcjonerski. Głównymi odbiorcami są kolekcjonerzy z USA, Francji, Izraela oraz Niemiec.

– Pierwszeństwo w nabyciu będą mieli nasi kibice, dopiero później kolekcjonerzy – zapewnia koordynator projektu z ramienia klubu. – Nakład banknotu to zaledwie 5000 sztuk – nie ma możliwości dodruku – dodaje koordynator projektu.

Więcej informacji już niebawem na naszej stronie internetowej lub https://memoeuro.pl/

Osoby zainteresowane współpracą przy projekcie proszeni są o kontakt:

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin