DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-03-10 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / FairPlay Cup: piąte miejsce i nagroda specjalna dla Zagłębia!

FairPlay Cup: piąte miejsce i nagroda specjalna dla Zagłębia!

19 września 2022

W Pradze odbył się 33. międzynarodowy turniej piłki nożnej Fair Play Cup. W przedsięwzięciu udział wzięli młodzi zawodnicy Zagłębia Sosnowiec z rocznika 2012. Podopieczni Krystiana Jankiewicza zajęli w zawodach znakomite 5 miejsce. Sosnowiczanie otrzymali także puchar dla najlepszej drużyny grającej Fair Play! Panowie – jesteśmy z Was dumni!

Na obiektach Slavii Praga zameldowało się 10 zespołów z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Polski. Nasz kraj reprezentowali Zagłębie Sosnowiec oraz Raków Częstochowa. Organizatorzy podzielili uczestników na dwie grupy po pięć drużyn.

Grupa A: Slavia Praga, 1. FC Nurnberg, AS Trencin, FC Zbrojovka Brno, Zagłębie Sosnowiec

Grupa B: Sparta Praga, Bohemians Praga, MSK Zilina, FC Banik Ostrava, Raków Częstochowa

Rywalizacja w fazie grupowej odbywała się w systemie każdy z każdym. Jeden mecz trwał 25 minut. Na boisku mogło przebywać 7 zawodników z pola plus bramkarz. Zmiany odbywały się w systemie hokejowym.

Kadra Zagłębia: Artur Machnik, Franciszek Leśniak, Alan Jabczyński, Santiago Stępień, Karol Szczepek, Jakub Jaworski, Jakub Jankowski, Szymon Pupkiewicz, Kamil Bebel, Alan Cieśla, Błażej Mazur, Nikodem Staroń.

Trener: Krystian Jankiewicz

Wyniki w fazie grupowej:

Zagłębie Sosnowiec 2:3 Slavia Praga

Zagłębie Sosnowiec 3:1 FC Zbrojovka Brno

Zagłębie Sosnowiec 2:1 AS Trencin

Zagłębie Sosnowiec 2:4 FC Nürnberg

Po rozegraniu czterech meczów grupowych Zagłębie zajęło 3 miejsce i rozpoczęło walkę w fazie play-off o 5 miejsce. Na starcie nasz zespół spotkał się z czwartą drużyną grupy B – MSK Żilina i pokonał rywali 3:1. W słowackim zespole zagrał syn byłego trenera Wisły Kraków – Adriana Guli, który był obecny na trybunach czeskiego stadionu.

W decydującym spotkaniu Zagłębie podejmowało Banika Ostrawa. Po słabszym początku nasz zespół przegrywał już 1:3. Determinacja i wola walki jaką wykazali się młodzi zawodnicy pozwoliła doprowadzić do remisu w końcówce meczu. W rzutach karnych lepsi okazali się sosnowiczanie wygrywając 2:1.

Zwycięzcą turnieju została Slavia Praga. Gospodarze pokonali w wielkim finale 1.FC Nurnberg 4:2. W meczu o 3. miejsce Raków Częstochowa rozgromił Spartę Praga 6:0.

Podczas ceremonii wręczenia medali Zagłębie Sosnowiec otrzymało specjalny puchar. – A teraz czas na uhonorowanie zespołu, który podczas dzisiejszej rywalizacji grał Fair Play. To jest najważniejsza nagroda w tych zawodach. Specjalny puchar otrzymuje polski zespół Zagłębie Sosnowiec – powiedział Martin Hladik, organizator turnieju. Dla naszego klubu to ogromne wyróżnienie. Dzięki dobrej grze z zachowaniem ducha sportu Zagłębie dostało zaproszenie na udział w kolejnej edycji turnieju.

Fair play jest nieodłączną częścią każdego sportu, a dzięki swoim zasadom sport, a więc i piłka nożna, to nie tylko wyniki. Chodzi o przestrzeganie zasad przyzwoitości i solidarności, skromności i pokory, poszanowania innych. Zasady te obowiązują nie tylko na boisku, ale także poza nim.

Tradycyjne słowiańskie kolory to czerwień i biel. Czerwony reprezentuje serce i pasję, które wkładamy w mecze. Biały natomiast reprezentuje czystość idei sportowej, gdy przeciwnik nie jest wrogiem, ale uznanym przeciwnikiem – dokładnie w duchu fair play.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin