DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-05-26 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Filip Karbowy: Potrzebujemy wsparcia kibiców z trybun!

Filip Karbowy: Potrzebujemy wsparcia kibiców z trybun!

13 maja 2021

W sobotę o godz. 17:00 nasi piłkarze zagrają w Głogowie z Chrobrym. Jesienią ubiegłego roku sosnowiczanie ulegli na Stadionie Ludowym głogowianom 1:2, a jedynego gola dla Zagłębia strzelił Filip Karbowy. W tym sezonie „Karbo” ma na koncie 4 trafienia, zaliczając bramkę w Nowym Sączu (niektórzy przypisują ją bramkarzowi Sandecji, jako gol samobójczy).

Z czym kojarzy ci się pierwszy mecz z Chrobrym, z którym zmierzycie się w sobotę?
– Jesienny mecz na pewno kojarzy mi się ze zdobytym golem, ale też z porażką, którą ponieśliśmy na Ludowym. Kojarzy mi się także z dobrą pierwszą połową, ale już w drugiej – losy się odmieniły. No i Chrobry, niestety, wygrał ten mecz.

Jaka jest twoja opinia o waszym sobotnim rywalu? Ostatnio Chrobry wygrał dwa spotkania z rzędu, a w zwycięskim meczu wyjazdowym ze Stomilem dwa gole zdobył Mikołaj Lebedyński.
– Zgadza się. Wydaje mi się, że atutem Chrobrego jest to, że nie gra o szóstkę, ani też nie broni się przed spadkiem. Są bezpieczni i degradacja im nie grozi. To na pewno jest ich duży atut. Mają przede wszystkim dużą swobodę grania. Ale postaramy się to zmienić. Wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji i musowo potrzebujemy tych 3 punktów.

Jak wygląda twoja sytuacja zdrowotna? Nie tak dawno zabrakło cię w kadrze meczowej z powodu kontuzji.
– Miałem zapalenie mięśnia Achillesa i nie było sensu ryzykować wejścia na boisko. Ale jest okey z moim zdrowiem, czuję się dobrze. Mam nadzieję, że w Głogowie pomogę drużynie.

Co możesz obiecać kibicom Zagłębia, którzy deklarują wsparcie dla zespołu w tak trudnym dla niego momencie? W spotkaniu z GKS-em 1962 Jastrzębie trybuny mogą być wypełnione kibicami, dla których będzie można udostępnić 25 procent miejsc.
– Zdecydowanie potrzebujemy naszych kibiców, większa część ligi graliśmy – niestety – bez nich. Zdecydowanie są nam potrzebni, by wspierać nas z trybun w tych ostatnich spotkaniach sezonu. No tyle. Miejmy nadzieję, że zwycięsko wyjdziemy z tej potyczki w Głogowie i także z kolejnych. Zagłębie musi się utrzymać!

By obejrzeć wszystkie bramki z meczu Zagłębia z Chrobrym (1:2) w rundzie jesiennej Fortuna I Liga, kliknij Tutaj

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin