2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / GKS Jastrzębie – Zagłębie 2:1 (1:0). Porażka nie do wytłumaczenia!

GKS Jastrzębie – Zagłębie 2:1 (1:0). Porażka nie do wytłumaczenia!

30 listopada 2020

W 14. kolejce piłkarze Zagłębia przegrali wyjazdowe spotkanie z GKS Jastrzębie 1:2 (0:1). Bramki dla jastrzębian zdobyli: Mróz i Feruga, honorowe trafienie dla Zagłębia było dziełem Joao Oliveiry. Sosnowiczanie nadal pozostają bez wygranej na wyjeździe.

GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

1:0 Marek Mróz, 41 minuta

1:1 Joao Oliveira, 68 minuta

2:1 Daniel Feruga, 70 minuta

Jastrzębie: Pawełek – Kulawiak, Bondarenko, Szcześniak, Witkowski – Farid Ali, Zejdler (50′ Bielak), Mróz, Feruga (86′ Skórecki), Jadach (66′ Apolinarski) – Rumin (86′ Sokół). Trener: Paweł Ściebura.
Zagłębie: Chorążka – Turzyniecki, Duriska, Polczak, Gojny (78′ Seedorf) – Małecki (59′ Szwed), Korzeniecki, Oliveira, Karbowy (78′ Mularczyk), Pawłowski – Nowak (72′ Gregorio). Trener: Kazimierz Moskal.

Sędziuje: Sebastian Krasny z Krakowa.
Żółte kartki: Farid Ali, Rumin, Szcześniak, Bondarenko – Gojny
Mecz bez udziału publiczności.

Przedmeczowe ciekawostki:

* To będzie 7. spotkanie ligowe tych drużyn i mamy nadzieję, że zwycięskie dla Zagłębia. Karta musi się w końcu odwrócić…

* W ostatnich 3 meczach zespół zdobył tylko jeden punkt. Zagłębie nadal pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie na boisku rywali. Na Stadionie Ludowym ostatnio też nie było najlepiej, o czym świadczy chociażby porażka z Chrobrym (1:2).

* Po raz pierwszy w tym sezonie w składzie Zagłębia zameldował się Piotr Polczak. Jego ostatni raz to 25 lipca 2020 i występ w wygranym meczu wyjazdowym z Wigrami Suwałki 2:0.

* Jastrzębianom na swoim boisku idzie jak po grudzie, ostatni zwycięski mecz tej drużyny w roli gospodarza miał miejsce 7 marca, gdy pokonany został Radomiak 3:2. Od tamtego czasu minęło prawie 9 miesięcy.

* – Ciężko pracujemy i wierzymy w to, że w końcu to co na treningach przełożymy na mecze. I co najważniejsze, podniesiemy 3 punkty z boiska. O tym właśnie myślimy, by zagrać dobry mecz w Jastrzębiu i co istotne cieszyć się wreszcie ze zwycięstwa – mówił w rozmowie z oficjalną stroną Zagłębia Dawid Gojny, który w ostatniej potyczce ligowej tych drużyn walczył po drugiej stronie barykady. Teraz zagra dla Zagłębia i bardzo wierzy w zwycięstwo.

* Historia spotkań Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie jest dość uboga, oba zespoły rywalizowały z sobą tylko 6 razy. Cztery mecze zostały rozegrane na poziomie dawnej III ligi, a dwa w Fortuna I Liga.

* Po awansie Zagłębia do ekstraklasy w 1989 roku do Sosnowca z Jastrzębia przywędrowało dwóch zawodników: Andrzej Biczak (20/0) i Józef Ryłko (26/1). Obaj w Zagłębiu grali tylko jeden sezon, w nawiasie ich dorobek rozegranych meczów w barwach sosnowieckiego klubu i strzelonych goli.

Relacja live:

1′ Sędzia Krasny rozpoczął spotkanie GKS Jastrzębie z Zagłębiem.

1′ W składzie Zagłębia po raz pierwszy od zakończenia poprzedniego sezonu Piotr Polczak.

4′ Groźny strzał Karbowego z pola karnego, który Pawełek paruje na róg. Mamy inicjatywę.

5′ Po centrze Pawłowskiego z rogu piłka trafiła do Dawida Gojnego, który uderzył po ziemi i został zablokowany.

15′ 100-procentowa okazja Zagłębia. Po strzale w słupek Pawłowskiego, z dobitką pospieszył Nowak. Jego strzał niemal do pustej bramki poszybował jednak nad poprzeczką. Szkoda!

17′ Nowak miał problemy z opanowaniem piłki w polu karnym, którą podawał mu Karbowy. Szkoda, bo była niezła sytuacja do oddania strzału.

23′ Groźnie z rzutu wolnego strzelał Daniel Feruga. Na nasze szczęście, Kacper Chorążka pewnie wybił piłkę na róg.

24′ Kolejna próba Chorążki. Z powietrza lewą nogą uderzył Marek Mróz, ale Kacper sparował futbolówkę. Uff!

26′ Pierwsza przymiarka Karbowego z rzutu wolnego. Jego mocne uderzenie z boku boiska poszybowało jednak wysoko nad bramką.

30′ Po akcji Korzenieckiego z Małeckim, ten ostatni pociągnął piłkę i po krótkim rajdzie uderzył po długim rogu. Pawełek w bramce gospodarzy popisał się skuteczną interwencją.

34′ Bardzo aktywny Dawid Gojny zacentrował z lewej strony do Olafa Nowaka, ale jego strzał został zablokowany w ostatniej chwili przez Szcześniaka.

1:0 Marek Mróz, 41 minuta. Po zagraniu do tyłu Daniela Ferugi, Marek Mróz z bliska, płaskim strzałem, pokonuje Chorążkę.

45′ Z linii pola karnego strzelał technicznie Oliveira, jednak piłka ominęła poprzeczkę w bezpiecznej odległości.

45+1. Sędzia zakończył \i połowę, w której Zagłębie nie wykorzystało kilku dogodnych sytuacji. Jastrzębie było bardziej konkretne.

46′ Rozpoczęła się druga połowa spotkania w Jastrzębiu. W Zagłębie w przerwie nie nastąpiły żadne zmiany w składzie.

49′ Groźnie było na polu karnym Zagłębia po ostrym dośrodkowaniu Dawida Witkowskiego. Piłka odbita od jednego z naszych graczy ostatecznie wylądowała na rzucie rożnym.

53′ Fantastyczna interwencja Kacpra Chorążki, który sparował na poprzeczkę bardzo mocny strzał sprzed pola karnego Farida Aliego.

55′ Mocne dośrodkowanie z prawej strony Pawłowskiego sprawiło trochę problemów Pawełkowi, który piąstkował piłkę przed siebie.

60′ Dobrze zaczął Mateusz Szwed, który minutę wcześniej zmienił Małeckiego. Szwed uderzał 2-krotnie w polu karnym, ale bez skutku. W drugim wypadku jego uderzenie obronił Pawełek.

63′ Z rzutu wolnego, z prawej strony, próbował zaskoczyć Chorążkę Daniel Feruga. Ostatecznie piłka odbiła się od bocznej siatki bramki gości.

1:1 Joao Oliveira, 68 minuta. Portugalczyk dostał piłkę w polu karnym od jednego z obrońców rywali i technicznym uderzeniem trafił z bliska do siatki.

2:1 Danel Feruga, 70 minuta. Piękne uderzenie w okienko Ferugi z okolic pola karnego i Chorążka nie mógł nic zdzaiałać.

72′ Po krótkim rajdzie Olaf Nowak w sytuacji sam na sam posłał piłkę w słupek.

76′ Pawłowski mógł wyrównać, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego Pawełek instynktownie wybił piłkę nad poprzeczkę.

90+3. Nikolas Korzeniecki w doskonałej sytuacji po rzucie rożnym Pawłowskiego. Korzeniecki za drugim razem uderzył obok słupka.

90+4. Koniec meczu w Jastrzębiu. GKS wygrywa 2:1 po golach Mroza i Ferugi. Honorowe trafienie dla Zagłębia było dziełem Joao Oliveiry. Sosnowiczanie nadal pozostają bez wygranej na wyjeździe.