2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1). Porażka po meczu walki!

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1). Porażka po meczu walki!

7 marca 2021

W 19. kolejce rozgrywek Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali na wyjeździe z GKS-em Tychy 1:3 (1:1). Honorowego gola dla sosnowiczan zdobył Szymon Pawłowski. Dla tyszan strzelali: Bartoszowie Biel i Szeliga oraz Damian Nowak. Przegrywamy po meczu walki!

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)

0:1 Szymon Pawłowski, 10 minuta

1:1 Bartosz Biel, 39 minuta

2:1  Bartosz Szeliga, 55 minuta

3:1 Damian Nowak, 86 minuta

GKS: Jałocha – Mańka, Sołowiej, Nedić, Szeliga – Biel (79′ Steblecki), Żytek, Grzeszczyk (kpt) (88′ Połap), Paprzycki (65′ Norkowski), Piątek (65′ Moneta) – Lewicki (79′ D. Nowak). Trener: Artur Derbin.
Zagłębie: Stępniowski – Turzyniecki, Duriska (kpt), Radkowski, Gojny – Pawłowski (90′ Szwed), Ambrosiewicz, Korzeniecki  (59′ Karbowy), Misak, Seedorf (59′ Małecki) – Sobczak. Trener: Kazimierz Moskal.

Sędziuje: Wojciech Myć z Lublina.
Żółte kartki:
Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:
1’ Sędzia Wojciech Myć z Lublina rozpoczął spotkanie na Stadionie Miejskim w Tychach. Warunki do gry bardzo dobre, temperatura 7 stopni na plusie.

4′ Pierwsza próba strzału w wykonaniu Oskara Paprzyckiego. Połka zablokowana przez naszych obrońców.

5′ Pierwszy rzut rożny w wykonaniu tyszan. Piłka uderzona głową przeszła obok prawego słupka bramki Zagłębia.

Szybka akcja Zagłębia, w efekcie której Patrik Misak uderzył z prawej strony. W efekcie zamieszania na polu karnym gospodarzy, Pawłowski technicznym uderzeniem dobił piłkę odbitą wcześniej przez bramkarza.

17′ Po rozegranym przez gospodarzy rzucie rożnym z pola karnego strzelał Oskar Paprzycki. Za lekko, aby zaskoczyć Krystiana Stępniowskiego.

30′ Po odbiorze piłki w środku pola przez Pawłowskiego, na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Szymon Sobczak. Uderzenie było jednak mocno niecelne.

36′ Niebezpieczna główka Wiktora Żytka tuż nad poprzeczką. Mieliśmy szczęście, gdyż sytuacja była idealna do wyrównania.

Po dośrodkowaniu Kacpra Piątka Bartosz Biel, technicznym uderzeniem z bliska, trafił do siatki.

45′ Groźnie pod bramką Konrada Jałochy po dośrodkowaniu Dawida Gojnego. Do strzału nie doszli jednak ani Sobczak, ani też Misak.

45′ Arbiter zaprasza oba zespoły do szatni na przerwę.

46′ Rozpoczęła się druga połowa spotkania w Tychach. Zagłębie bez zmian w przerwie.

2:1 Bartosz Szeliga, 55 minuta.

Niegroźne wydawałoby się dośrodkowanie z lewej strony Bartosza Szeligi trafia do siatki. Uchylił głowę jeden z naszych obrońców i zmylony tym ruchem Stępniowski nie zdążył zareagować w porę!

65′ Po centrze Gojnego Pawłowski uderzył z woleja ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

68′ Idealne podanie do Sobczaka kończy się strzałem do siatki. Arbiter odgwizdał jednak spalonego!

70′ Mieliśmy sporo szczęścia, po główce z prawej strony rezerwowego Łukasza Monety, piłka ląduje na poprzeczce. Tego samego Monety, który strzelił nam bramkę w poprzednim spotkaniu w Tychach w doliczonym czasie gry.

3:1 Damian Nowak, 86 minuta.

Efektowne uderzenie z odległości 25 metrów Damiana Nowaka ląduje w okienku bramki Stępniowskiego.

90+1 Strzałem z dalszej odległości Jałochę próbował pokonać Fuilip Karbowy. Bramkarz Tychów pewnie złapał pikę.

90+4 Arbiter kończy spotkanie w Tychach. Ostatecznie przegrywamy 1:3 (1:1) po meczu walki. Szkoda straconych punktów!