2024-05-12 12:40

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0). Nadal nie możemy się przełamać!

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0). Nadal nie możemy się przełamać!

27 kwietnia 2024

W 30. kolejce rozgrywek Fortuna 1. Ligi piłkarze Zagłębia przegrali w Tychach z miejscowym GKS-em 0:2 (0:1). Niemoc strzelecka po raz kolejny dała znać o sobie, mimo kilku dogodnych okazji piłka nie chciała wpaść do tyskiej bramki. W poniedziałek 6 maja gramy z krakowską Wisłą na ArcelorMittal Park (godz. 18:00).

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

1:0 Bartosz Śpiączka, 11 minuta

2:0 Nemanja Nedić, 85 minuta (głową)

GKS: Kikolski – Połap, Nedić, Budnicki – Dijaković, Ertlthaler (57′ Radecki), Żytek (70′ Szpakowski), Bieroński – Mikita, Śpiączka (78′ Błachewicz), Rumin (57′ Wojtuszek).
Trener: Dariusz Banasik
Zagłębie: Kos – Ziemann (86′ Szostek), Remy, Jończy, Matynia – Sokół (87′ Poliarus), Bonecki, Rozwandowicz (87′ Bębenek), Janota (K) (68′ Guezen), Troć (68′ Lipka) – Biliński.
Trener: Marek Saganowski

Sędziuje: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Żółte kartki: Budnicki, Żytek, Radecki. Czerwona kartka: Jakub Budnicki (90+7′ druga żółta kartka za faul na Boneckim
Widzów: 5331

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy!  W wyjściowym składzie Zagłębia zmiany w porównaniu do meczu ze Stalą Rzeszów. Po pauzie kartkowej do gry wrócili Michał Janota i Sebastian Bonecki, z kolei będący po kontuzji Dominik Jończy także zaczyna w „podstawie”. Na trybunach nasz zespół dopinguje prawie 600-osobowa grupa kibiców Zagłębia.

2′ Pierwsza akcja Zagłębia i od razu szansa na bramkę. Adrian Troć, który mógł być w sytuacji sam na sam został jednak uprzedzony przez bramkarza Kikolskiego.

7′ Pierwsza żółta kartka w meczu – dostał ją za faul Jakub Budnicki.

8′ Z dystansu uderzał Patryk Mikita, jednak piłka wysoko ponad bramką.

Po nieudanym zagraniu piłki przez Williama Remy’ego, trafiła ona do Bartosza Śpiączki, który idealnie trafił w róg.

21′ Kamil Biliński znalazł się w dogodnej sytuacji na polu karnym, ale był tyłem odwrócony do bramki i jego strzał zablokował jeden z rywali.

25′ Po rzucie rożnym główkował Jakub Budnicki, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

26′ Gra została przerwana przez sędziego, gdyż w polu karnym gospodarzy zderzyli się Marko Dijakovic i Dominik Sokół. Po otrzymaniu pmocy medycznej obaj wrócili do gry.

31′ Rajd lewą stroną Adriana Trocia zakończył się jego dośrodkowaniem. Piłka jednak w rękach bramkarza Kikolskiego.

33′ Groźny strzał z pola karnego Kamila Bilińskiego po szybkim kontrataku. Bramkarz GKS-u sparował piłkę na róg.

39′ Bartosz Śpiączka był w idealnej sytuacji po akcji gospodarzy prawą stroną, skąd poszło do niego dośrodkowanie. Śpiączka jednak nie trafił w piłkę przed naszą bramką, a nawet gdyby trafił to i tak odgwizdano spalonego.

45+1. Koniec I połowy meczu w Tychach. przegrywamy 0:1 po golu Śpiączki, ale mamy też swoje sytuacje golowe.

46′ Arbiter rozpoczął drugą połowę. Nasz zespół bez zmian w składzie.

48′ Zza pola karnego strzelał Marcel Ziemann. Piłka odbiła się po drodze od Nedicia i spokojnie złapał ją Mateusz Kos.

52′ Mocne uderzenie pod poprzeczkę Maksa Rozwandowicza zostało sparowane przez Kikolskiego.

57′ Dwie zmiany w ekipie gospodarzy, na boisku mamy Norberta Wojtuszka i Mateusza Radeckiego.

67′ Sędzia musiał przerwać mecz na 2 minuty, by służby porządkowe mogły posprzątać serpentyny rzucone na boisko przez miejscowych kibiców. W tym czasie trener Saganowski dokonał 2 zmian: w miejsce Janoty i Trocia oglądamy w akcji Deana Guezena i Kamila Lipkę.

73′ Naszej bramce poważnie zagroził Bartosz Śpiączka, który dynamicznie wyskoczył do góry i głowa posłał piłkę ponad poprzeczką. Uf, było gorąco!

74′ Bramkarz Kikolski odbił piłkę po strzale Kamila Bilińskiego, a dobitka prawą nogą Deana Guezena była niestety niecelna.

Po rzucie rożnym wykonanym dokładnie przez Patryka Mikitę, najwyżej w naszym polu karnym wyskoczył Nemanja Nedić, który strzałem głową idealnie trafił w róg naszej bramki.

86′ Mamy potrójną zmianę w Zagłębiu. W miejsce Rozwandowicza, Ziemanna i Sokoła na murawie zameldowali się Kamil Bębenek, Paweł Szostek i Artem Poliarus.

90′ Arbiter przedłużył spotkanie o co najmniej 6 minut.

90+5′ Niecelny rzut wolny w wykonaniu Patryka Mikity. Piłka daleko nad naszą bramką.

90+7′ Za faul na Sebastianie Boneckim drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostaje Jakub Budnicki.

90+8′ Rzut wolny Kamila Bilińskiego minimalnie niecelny, piłka obok słupka.

90+8′ Koniec meczu, przegrywamy 0:2 w Tychach.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:

* Po raz ostatni w Tychach oba zespoły zmierzyły się z sobą 4 marca 2023 roku. Po bardzo słabym spotkaniu, szczególnie odnosi się to do naszej drużyny, 1:0 wygrali tyszanie. Jedynego gola zdobył dla nich Wiktor Żytek w 76 minucie. Dla kibiców Zagłębia było to szczególnie przykre przeżycie, jako że tydzień wcześniej wygrali oni z GKS-em Katowice 2:1 na otwarcie ArcelorMittal Park. Porażka w Tychach pokazała, że zespół przeżywał wówczas poważny kryzys…

* Ostatnia wygrana Zagłębia w kontaktach obu drużyn miała miejsce 10 sierpnia 2022 roku. W meczu o ligowe punkty Zagłębie wygrało na Stadionie Ludowym 1:0 po trafieniu Maksa Banaszewskiego w 19 minucie. Dodajmy, że w 64 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Sobczak.

* Dość niezwykły mecz miał miejsce 11 marca 2022 roku w Tychach. 2:1 wygrali gospodarze po golach Daniela Rumina i Nemanji Nedicia. Dla sosnowiczan trafił Szymon Pawłowski. To spotkanie zapamiętamy przede wszystkim jako Micha Gliwa-show! Nasz bramkarz obronił dwa rzuty karne, stanowiąc najsilniejszy punkt zespołu. Jego znakomite interwencje nie przyniosły w ostatecznym rezultacie remisu, gdyż w doliczonym czasie 3 punkty zapewnił tyszanom Nemanja Nedić.

* Ostatnia konfrontacja tych zespołów miała miejsce 28 października 2023 roku na ArcelorMittal Park. 1:0 wygrali ją tyszanie, a jedynego gola strzelił w 45 minucie Jakub Budnicki. Ten sam zawodnik otrzymał czerwoną kartkę (po 2 żółtych) w 70 minucie. Sosnowiczanie nie wykorzystali jednak gry w przewadze liczebnej…