2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0). Dotkliwa porażka w Łęcznej

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0). Dotkliwa porażka w Łęcznej

9 grudnia 2020

Dotkliwą porażką zakończyła się 9. ligowa konfrontacja Zagłębia z Górnikiem Łęczna. Gospodarze wygrali 4:1, a jedynego gola dla sosnowiczan zdobył Goncalo Gregorio, który skutecznie wykorzystał jedenastkę. W najbliższą sobotę kończymy rundę jesienną domowym spotkaniem z Miedzią.

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0)

1:0 Sergiej Krykun, 37 minuta

2:0 Paweł Sasin, 58 minuta

3:0 Sergiej Krykun, 67 minuta

4:0 Paweł Wojciechowski, 69 minuta

4:1 Goncalo Gregorio, 74 minuta (rzut karny)

Górnik: Gostomski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro (90+3 Rozmus) – Tymosiak, Kukułowicz (90′ Turek), Cierpka, Kalinkowski (90′ Stasiak), Krykun – Wojciechowski (82′ Banaszak). Trener: Paweł Kiereś.
Zagłębie: Chorążka – Beneta (46′ Mularczyk), Radkowski, Grudziński, Gojny – Ryndak, Korzeniecki (90+3 Kieca), Maia (85′ Sangowski), Małecki (85′ Szwed) – Nowak (46′ Pawłowski), Gregorio. Trener: Kazimierz Moskal.

Sędziuje: Łukasz Szczech (Warszawa).
Żółte kartki: Kukułowicz, Baranowski – Maia,
Mecz bez udziału publiczności.

Przedmeczowe ciekawostki:

* Zwycięstwo nad niewygodną ekipą z Niepołomic wlało sporo otuchy w serca naszych piłkarzy. Na treningach widać więcej luzu i uśmiechów na twarzy. By ten stan rzecz trwał jak najdłużej potrzebny jest dobry wynik w Łęcznej.

* Zagłębiu nigdy nie grało się łatwo w spotkaniach z Górnikiem Łęczna. No, może poza pierwszym meczem w historii konfrontacji ligowej tych klubów, gdy 32 lata temu wygraliśmy na boisku Górnika 3:0. Historyczne gole były wówczas udziałem Grzegorza Waliczka (x 2) i Mirosława Wnuka. I to było pierwsze i ostatnie zwycięstwo ligowe z tym rywalem…

* Niemal w ostatniej chwili doszło do korekty w składzie Zagłębia. Na ławce z musiał usiąść Piotr Polczak, a jego miejsce zajął Mateusz Grudziński.

* Po raz pierwszy w tym sezonie w składzie Zagłębia znalazł się Markas Beneta. Litwin wcześniej wystawiony był na listę transferową.

* Teraz łęcznianie grają bardzo wyrachowaną piłkę, która nastawiona jest na wysoki pressing i szybki kontratak. Ale z tym rywalem też można wygrać o czym przekonuje jego ostatnia porażka w Olsztynie. Dodajmy, że ekipa z Łęcznej będzie dodatkowo umotywowana, wszak 2 dni przed meczem był Dzień Górnika.

* Górnik z Łęcznej przystąpi do tego spotkania bez swojego czołowego napastnika, Bartosza Śpiączki, który za uderzenie przeciwnika w wyjazdowym spotkaniu ze Stomilem został ukarany dyskwalifikacją na 4 mecze.

* – Atmosfera po wygranej z Puszczą jest  bardzo fajna, cieszyliśmy się, ale jedna jaskółka nie czyni wiosny Musimy być bardzo skoncentrowani, spokojni i pełni pokory. Po prostu wyjść na boisko i walczyć z Łęczną jak równy z równym. Ale wszyscy wiemy, że to nie będzie łatwe spotkanie – mówił w przedmeczowym wywiadzie Patryk Małecki, bohater spotkania z Puszczą.

Relacja live:
1′ Wystartowaliśmy. Sędzia Łukasz Szczech rozpoczął spotkanie Górnika Łęczna z Zagłębiem. W ostatniej chwili zmiana w składzie sosnowiczan, miejsce Piotra Polczaka (drobny uraz na rozgrzewce) zajął Mateusz Grudziński.

4′ Tuż przed polem karnym gospodarzy sfaulowany został Małecki. Po centrze poszkodowanego było sporo zamieszania w obrębie szesnastki, ale bez efektu golowego.

7. Martim Maia fauluje po raz drugi w środku pola i ogląda żółtą kartkę. W jego sytuacji, to spore utrudnienie i obawa przed drugim żółtym kartonikiem.

15′ Po faulu Pawła Baranowskiego na murawę upadł Goncalo Gregorio, który musiał skorzystać z pomocy sztabu medycznego Zagłębia. Na szczęście Portugalczyk powrócił do gry.

21′ Po groźnym uderzeniu zza szesnastki Sergieja Krykuna, Kacper Chorążka z trudem wybił futbolówkę na róg.

25′ Olaf Nowak przyjął piłkę na pierś i uderzył z powietrza z odległości ponad 20 metrów. Jego strzał pewnie złapał Maciej Gostomski.

27′ Nieudane dośrodkowanie Małeckiego, który wcześniej został sfaulowany na środku boiska. Bartłomiej Kukułowicz, który faulował Małego obejrzał żółty kartonik,

29′ Ukrainiec Krykun łatwo w polu karnym ograł Dawida Ryndaka, ale na nasze szczęście, Chorążka poradził sobie z niezbyt mocnym uderzeniem skrzydłowego Łęcznej.

33′ Fantastyczna obrona Kacpra Chorążkl, który wybił ponad poprzeczkę uderzenie z rzutu wolnego Kukułowicza z odległości 20 metrów.

1:0 Sergiej Krykun, 37 minuta. Po dośrodkowaniu z prawej strony, Wojciechowski uderzył głową, a piłkę odbitą przez Chorążkę z bliska do siatki wpakował Krykun.

45+1. Sędzia wysłał oba zespoły do szatni. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 1:0 po bramce Sergieja Krykuna.

46′  Rozpoczęła się druga połowa meczu w Łęcznej. Zagłębie z dwoma zmianami, w miejsce Benety i Nowaka na boisku mamy Mularczyka i Pawłowskiego.

52′ Po centrze z prawej strony na uderzenie z pierwszej piłki zdecydował się Bartłomiej Kalinkowski. Jego uderzenie poszybowało wysoko ponad poprzeczką.

54′ Szymon Pawłowski odebrał piłkę rywalowi w polu karnym i mocno dośrodkował. W ostatniej chwili piłkę głową wybił sprzed bramki Tomasz Midzierski.

2:0 Paweł Sasin, 58 minuta. W efekcie indywidualnej akcji Sasin wbiegł w pole karne, ograł dwóch obrońców Zagłębia i mocno uderzył w długi róg.

64′ Seria rzutów rożnych Łęcznej, ale bez efektu golowego.

3:0 Sergiej Krykun, 67 minuta. Po centrze Kukułowicza piłka trafiła do Uiraińca, który z bliska pokonał Chorążkę.

4:0 Paweł Wojciechowski, 69 minuta.

4:1 Goncalo Gregorio, 74 minuta (rzut karny). Środkowy napastnik skutecznie wykonał rzut karny podyktowany po faulu na nim.

90+4. Sędzia Łukasz Szczech kończy mecz w Łęcznej. Górnik Łęczna wygrywa 4:1 (1:0), a jedynego gola dla Zagłębia zdobył z rzutu karnego Goncalo Gregorio. Nadal pozostajemy z jedną wygraną w meczach z Łęczną, a miała ona miejsce 32 lata temu…