Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Hubert Matynia dołączył do Zagłębia. Witamy na pokładzie!

Hubert Matynia dołączył do Zagłębia. Witamy na pokładzie!

27 czerwca 2023

Miło nam poinformować, że 27-letni lewy obrońca Hubert Matynia został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Po przejściu testów medycznych, piłkarz podpisał z naszym klubem dwuletni kontrakt. Ostatnio defensor występował w Miedzi Legnica, a w trakcie swojej kariery miał okazję m.in. zaliczyć 142 występy w Ekstraklasie oraz zdobyć dwa brązowe medale mistrzostw Polski.

27-letni Matynia urodził się we Wrześni, ale lwią część swojej juniorskiej oraz seniorskiej kariery był związany z klubami ze Szczecina. Po pobycie w miejscowym Salosie, ale także w Vinecie Wolin, w 2014 roku obrońca trafił do drugiej drużyny Pogoni Szczecin. Dość szybko jednak Matynia wypracował sobie na tyle duże zaufanie, że 22 sierpnia 2014 roku – w wieku niespełna 19 lat – miał okazję zadebiutować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Trener Dariusz Wdowczyk wystawił go wówczas w pierwszym składzie Pogoni na mecz z krakowską Wisłą. 

Od tego momentu zawodnik zdołał zaliczyć 127 występów w zespole „Portowców” (120 w Ekstraklasie + 7 w Fortuna Pucharze Polski), a w sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022 sięgnął z nim po brązowe medale. Co ciekawe, jeszcze w 2018 roku ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powołał Matynię do kadry na towarzyskie spotkanie z Czechami oraz mecz Ligi Narodów z Portugalią, jednak defensor nie zagrał w tych meczach ani minuty.

W zakończonych rozgrywkach 2022/2023 piłkarz reprezentował barwy Miedzi Legnica. W zespole z województwa dolnośląskiego rozegrał 22 mecze na poziomie PKO Ekstraklasy, w trakcie których miał okazję zanotować 4 asysty. Teraz piłkarz postanowił przenieść się na południe Polski, a z naszym klubem podpisał dziś dwuletni kontrakt. 

Na razie uczę się tego miasta i wszystko jest dla mnie nowe, ale odczucia są pozytywne. Zainteresowanie całego klubu, dyrektora sportowego oraz trenera zaważyło na tym, że zdecydowałem się przenieść do Zagłębia. Infrastruktura również zrobiła na mnie duże wrażenie i mam tylko nadzieję, że kibice licznie będą zapełniać nowy stadion na naszych domowych meczach – przyznał nam zawodnik świeżo po zawarciu umowy z naszym klubem. 

Matynia jest drugim piłkarzem, który zasilił szeregi „czerwono-zielono-białych” w letnim okienku transferowym. W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy pozyskanie lewego obrońcy Pawła Szostka. 

Hubert – cieszymy się, że dołączyłeś do naszej zagłębiowskiej rodziny! Życzymy zdrowia, pomyślności i jak największej liczby minut w naszych barwach.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin