DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-23 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Juniorzy U-17 walczą o Centralną Ligę Juniorów. Pokora i praca…

Juniorzy U-17 walczą o Centralną Ligę Juniorów. Pokora i praca…

16 listopada 2021

Nasi juniorzy młodsi grają w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów. W środę o godz. 11:00 zagrają pierwszy mecz z Lechią Zielona Góra. W niedzielę podopieczni trenera Łukasza Nadolnego i współpracującego z nim Adriana Kaczkowskiego zmierzą się z rówieśnikami z Zielonej Góry w spotkaniu rewanżowym w Sosnowcu. W przypadku wygrania dwumeczu awansują do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych.

We wtorek, po treningu i klubowym obiedzie, młodzi sosnowiczanie wsiedli w autobus i wzięli kurs na Zieloną Górę. Wraz z nimi pojechał Łukasz Girek. Prezes Zagłębia bardzo dużą wagę przykłada do szkolenia młodzieży i jest praktycznie na każdym meczu naszych grup młodzieżowych. Zanim zespół ruszył w drogę były przemówienia motywacyjne sztabu szkoleniowego i władz klubu.

Awans Zagłębia do barażowych gier CLJ przyszedł niespodziewanie, aczkolwiek był całkowicie zasłużony. Przed ostatnią kolejką rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy zespół Rekordu Bielsko-Biała miał 2 punkty przewagi nad Zagłębiem podejmował plasującą się w dolnej strefie tabeli drużynę Gwarka Zabrze. Bielszczanie nie wytrzymali presji, przegrali u siebie z Gwarkiem, a ich potknięcie wykorzystał nasz zespół ogrywając łatwo RKP ROW Rybnik.

Cieszymy się z awansu do barażów, wiemy doskonale, jak wielka szansa jest przed nami – mówi Łukasz Nadolny, który już 12 lat jest w Zagłębiu. Najpierw jako zawodnik, później szkoleniowiec młodzieży. Łukasz pracował w Akademii z każdym rocznikiem, a także drużyną rezerw. Teraz przed nim i zawodnikami historyczna szansa, którą będą chcieli wykorzystać.

Dla mnie najważniejsza jest pokora i praca. Tylko w ten sposób można odnieść sukces w piłce. Bardzo spokojnie podchodzimy do wygrania I Ligi Wojewódzkiej i barażu. Jest dobra atmosfera wokół zespołu, gramy ofensywną piłkę, więc niczego się nie obawiamy. Chcemy zrobić coś fajnego dla siebie i klubu – dodaje trener Nadolny.

Zapraszamy do słuchania w środę relacji radiowej #GADABUDY z pierwszego meczu barażowego w Zielonej Górze. Początek – godz. 11:00.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin