Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Konrad Wrzesiński wraca do Sosnowca!

Konrad Wrzesiński wraca do Sosnowca!

5 stycznia 2023

Po 4 latach przerwy ponownie w zagłębiowskich barwach zagra Konrad Wrzesiński. Napastnik podpisał z Zagłębiem kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia. – Cieszę się, że mogę ponownie być zawodnikiem Zagłębia – powiedział po parafowaniu umowy Konrad Wrzesiński.

Wrzesiński występował w naszym klubie od 1 lipca 2017 roku do 22 stycznia 2019 roku. Podczas swojego pobytu przy Kresowej rozegrał łącznie 55 spotkań. Napastnik strzelił w tym czasie 3 gole i asystował 9 razy przy trafieniach kolegów. Na ten bilans złożyły się występy w Ekstraklasie (20 meczów), 1 lidze (33 mecze) oraz Pucharze Polski (2 mecze).

Po dobrym sezonie w Zagłębiu napastnik podpisał kontrakt z Kairatem Ałmaty. W Kazachstanie wywalczył mistrzostwo kraju zdobywając 6 goli i 11 asyst w 43 spotkaniach. W 2021 roku Wrzesiński wrócił do Polski i jako wolny zawodnik związał się umową z Jagiellonią Białystok. W sezonie 2020/21 rozegrał w Dumie Podlasia 7 meczów i został wypożyczony do Stali Mielec. W zespole z podkarpacia wystąpił w 18 spotkaniach zdobywając 1 gola. Po powrocie do Białegostoku grał w rezerwach Jagielloni i z końcem 2022 roku rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron.

Wracam do Sosnowca, czyli do miasta, które bardzo dobrze wspominam. To właśnie w Zagłębiu miałem swój najlepszy okres w karierze i liczę na to, że ponownie moja forma sportowa będzie tak samo dobra. Mam tutaj sporo znajomych, znam kilku zawodników w szatni oraz sztab szkoleniowy – powiedział po podpisaniu kontraktu Konrad Wrzesiński.

Sesja zdjęciowa odbyła się na stadionie piłkarskim ArcelorMittal Park.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin