2024-04-23 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Kielecka klątwa!

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Kielecka klątwa!

1 maja 2021

W 28. kolejce Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia przegrali w Kielcach z Koroną 0:1 (0:0). O zwycięstwie kielczan zadecydowało trafienie Jakub Łukowskiego w 68 minucie. Kielecka klątwa działa w najlepsze, Zagłębie nadal pozostaje bez zwycięstwa w wyjazdowym spotkaniu z  Koroną.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

1:0 Jakub Łukowski, 68 minuta.

Korona: Osobiński – Lisowski, Szywacz, Kobryń, Szpakowski (65′ Pervan)- Podgórski, F. Oliveira, Gąsior, Rybus (79′ Petrović), Łukowski – Kiełb (kapitan). Trener: Dominik Nowak.
Zagłębie: Frankowski – Turzyniecki (83′ Popczyk), Duriska (kapitan), Polczak, Gojny – Seedorf (58′ Masłowski), Ambrosiewicz, J. Oliveira, Misak, Sobczak (83′ Pisarek) – Maia (66′ Ryndak). Trener: Kazimierz Moskal.

Sędziuje: Piotr Urban z Warszawy.
Żółte kartki: Podgórski, F. Oliveira, Gąsior, Lisowski – Maia, Popczyk.
Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:
1’ Sędzia Piotr Urban rozpoczął mecz na Stadionie Miejskim Suzuki Arena w Kielcach. W składzie Zagłębia jest Szymon Sobczak, który wrócił do gry po kartkach.

3′ Badanie sił z obu stron, akcje na razie prowadzone są w środku boiska, bez zagrożenia dla bramkarzy.

5′ Po odbiorze piłki Martim Maia od razu uderzył na bramkę Korony, z dużej odległości. Portugalczyk chciał powtórzyć wyczyn Adama Dei z meczu z Arką, ale bramkarz kielczan był czujny i pewnie złapał piłkę.

18′ Po ładnej akcji Zagłębia, w finale której Turzyniecki dośrodkował piłkę na głowę Sobczakowi, ten ostatni uderzył zbyt lekko, by piłka wpadła do bramki. Sprzed bramki wybił ją Rafał Kobryń.

27′ Maciej Abrosiewicz idealnie zagrał prostopadłą piłkę do Martima Maia. Portugalczyk nie zdołał przyjąć dobrze piłki i szansę diabli wzięli… A Maia był praktycznie sam na sam z bramkarzem Korony.

41′ Rzut wolny Jacka Podgórskiego, na nasze szczęście, nieudany. Piłka ominęła poprzeczkę naszej bramki w bezpiecznej odległości.

44′ Rzut wolny dla Korony z 25 metrów. Jakub Łukowski trafia jednak w nasz mur.

45′ Arbiter zakończył I odsłonę meczu w Kielcach nie doliczając ani minuty.

46′ Rozpoczęła się druga połowa spotkania. W Zagłębiu nie dokonano żadnych zmian.

54′ Doskonałe podanie Sobczaka do Seedorfa w ostatniej chwili „przeciął” Podgórski. Gdyby nie jego interwencja Seedorf miałby przed sobą pustą bramkę.

63′ Strzał bliskiej odległości Filipe Oliveiry blokuje Ambrosiewicz. Gospodarze zyskali tylko rzut rożny.

Niepilnowany w polu karnym Zagłębia Łukowski mocnym strzałem w długi róg zaskoczył Frankowskiego.

76′ Najlepsza sytuacja Zagłębia. Dawid Gojny uderza z odległości 12 metrów, ale ofiarna interwencja obrońców Korony zapobiegła utracie gola.

78′ Po strzale Joao Oliveiry efektowną interwencją popisał się bramkarz Korony.

77′ Uderzenie z dalszej odległości Marko Pervana ociera się o poprzeczkę.

78′ W doskonałej sytuacji był Joao Oliveira, którego strzał z najbliższej odległości zablokował jeden z obrońców gospodarzy.

90′ Główka Duriski za słaba, by bramkarz miał kłopoty ze złapaniem piłki.

90+3. Arbiter kończy spotkanie w Kielcach. Przegrywamy 0:1, mając dobre momenty głównie po stracie gola.