2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0). Cenny remis w drugim sparingu

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0). Cenny remis w drugim sparingu

18 lutego 2022

Drugi mecz sparingowy Zagłębia z Koroną zakończył się remisem 1:1. Jedynego gola dla sosnowiczan zdobył na początku drugiej połowy Mateusz Popczyk.

To było otwarte spotkanie, w którym nie brakowało strzałów i dogodnych okazji z obu stron. Bramkarze obydwu drużyn mieli więc okazję wykazać się umiejętnościami. Było także sporo szybkich akcji, więc tych goli mogło paść znacznie więcej. Kamil Bielikow skapitulował tylko raz, a ocena jego gry jest wysoka.

Korona wyszła na prowadzenie w 31 minucie po rzucie wolnym z 20 metrów, w efekcie którego Kamil Bielikow sparował piłkę, ale nie mógł już nic poradzić przy dobitce Artura Amrozińskiego.

Wyrównał Mateusz Popczyk po akcji Igora Dziedzica z Quentinem Seedorfem. Po centrze Holendra „Popi” oddał celne uderzenie głową. Dodajmy, że Seedorf popisał się także bardzo dobrze wykonanym rzutem wolnym, który nie znalazł jednak drogi do siatki rywali. Szkoda!

Po drugim sparingu z Koroną głos zabrał trener Artur Skowronek, który był zadowolony z gry i wyników.

Na pewno fajne jest to, że z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim dogadaliśmy się na taki dwumecz. Myślę, że to wartościowa sprawa, dobre zamknięcie klamrą tego przygotowania fizycznego. Jestem spokojny o naszą drużynę.
Ona jest w stanie trzymać tempo, a młodzi gracze się do niej dopasowują. To duży krok do przodu. Cieszy to, że wygrywamy, remisujemy i napędzamy się aspektami wynikowymi, dobrą organizacją gry. Jest powtarzalność, zarówno w ataku jak i obronie. Obraliśmy dobry kierunek, teraz musimy to potwierdzić w lidze. Cieszę się także z tego, że szatnia idzie po swoje razem. Robi się drużyna i szatnia bardzo fajnie się zmienia – zauważył trener Skowronek.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec (1:0)

1:0 Artur Amroziński 31 minuta
1:1 Mateusz Popczyk, 50 minuta

Korona: Zapytowski (46′ Sandach) – Majewski, Zebić, Seweryś, Corral, Petrović (72′ Turek), Oliveira (64′ Bojańczyk), Sewerzyński, Strzeboński, Górski, Amroziński (58′ zawodnik testowany).

Zagłębie: Bielikow – Chęciński (67’ Barć), Duriska, Bodzioch – Chechelski (46′ Płuciennik), Troć, Korzeniecki, Seedorf – Bryła (58’ Uthke-Nowak), Popczyk, Dziedzic (73’ Kozłowski).

Plan przygotowań zimowych:

29 stycznia – 12 luty: obóz przygotowawczy w Turcji (Belek)
15 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 2:2
22 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:1
28 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1
3 lutego: Zagłębie Sosnowiec – FK Liepaja (Łotwa); mecz przerwany przy stanie 0:0
5 lutego: Zagłębie Sosnowiec – FK Aktöbe 1:1. Sponsorem transmisji była Justyna Fizjoterapia
10 lutego: Zagłębie Sosnowiec – FK Orenburg (Rosja) 0:1. Sponsorem transmisji była Restauracja Stacja Sosnowiec
18 lutego:: Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 0:1
18 lutego: Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 1:1
25 lutego, godz. 18:00: Zagłębia Sosnowiec – Odra Opole (Fortuna 1 Liga)