2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 0:0. Cenny remis w Łodzi

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 0:0. Cenny remis w Łodzi

20 marca 2021

W 21. kolejce Fortuna I Liga piłkarze Zagłębia zremisowali bezbramkowo w Łodzi z ŁKS-em. Sosnowiczanie rozegrali dobre spotkanie i przy lepszej skuteczności mogli zainkasować 3 punkty. Ale lepszy rydz, niż nic…

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec  0:0

ŁKS: Malarz – Dankowski (46′ Wolski), Dąbrowski, Moros, Klimczak – Pirulo, Rozwandowicz, Dominquez (74′ Tosik), Trąbka (46′ Rygaard) – Janczukowicz (46′ Gryszkiewicz), Sekulski (82′ Nawotka). Trener: Ireneusz Mamrot.

Zagłębie: Stępniowski – Turzyniecki, Polczak, Duriska, Gojny – Szwed (64′ Korzeniecki), Misak, Ambrosiewicz, Masłowski, Seedorf (59′ Pawłowski) – Sobczak (77′ Gregorio). Trener: Kazimierz Moskal.

Sędziuje: Artur Aluszyk ze Szczecina.
Żółte kartki: Dankowski, Moros, Dominquez, Rozwandowicz, Pirulo – Sobczak, Gojny
Mecz bez udziału publiczności.

Relacja live:
1′ Artur Aluszyk ze Szczecina rozpoczął spotkanie ŁKS-u z Zagłębiem.

3′ Groźna akcja prawą stroną Mateusza Szweda, który jednak zagrał niedokładnie piłkę w polu karnym i obrońcy gospodarzy wyjaśnili sytuację.

4′ Doskonała okazja dla łodzian. Po dośrodkowaniu z prawej strony Łukasz Sekulski nieczysto trafił w piłkę i Stępniowski wybił ją na róg. Mogło być szybkie 1:0…

9′ Pierwszy rzut rożny Zagłębia po akcji Turzynieckiego ze Szwedem. Po centrze Gojnego z kornera, Malarz pewnie wypiąstkował piłkę.

11′ Pierwszy celny strzał Zagłębia. Zza linii 16 metrów uderzył Szymon Sobczak, ale Malarz sparował piłkę na róg. Po rzucie rożnym Gojnego główka Misaka była zbyt słaba, by zaskoczyć bramkarza łodzian.

15′ Kontrolujemy grę w środku pola, brakuje tylko klarownych okazji golowych.

21′ Szybki kontratak Zagłębia, który mógł się zakończyć golem. Ostatecznie, po wymianie piłek na polu karnym, sędzia odgwizdał spalonego.

26′ Po podaniu Pirulo w dogodnej okazji znalazł się Janczukowicz. Jego uderzenie z kąta pewnie sparował Stępniowski.

32′ Po podaniu Gojnego w sytuacji sam na sam znalazł się Sobczak. Nasz napastnik strzelił po ziemi zbyt słabo i Malarz pewnie chwycił futbolówkę.

45+1. Sędzia kończy I połowę spotkania w Łodzi, w której Zagłębie zaprezentowało się bardzo przyzwoicie. W ostatniej akcji I odsłony, po rzucie wolnym Gojnego, mieliśmy zamieszanie na polu karnym gospodarzy, które wyjaśnił ostatecznie Malarz.

46′ Zagłębie rozpoczęło drugą połowę bez zmian. Z kolei łodzianie zmienili w przerwie 3 zawodników.

50′ Seria groźnych ataków gospodarzy, ale nasza defensywa i Stępniowski w bramce spisują się bez zarzutu.

52′ Z narożnika boiska wrzucał Mikkel Rygaard. Piłkę z pola karnego wybił Maciej Ambrosiewicz.

68′ Znakomite półgórne uderzenie Patrika Misaka, które szybowało w sam róg bramki łodzian. Ale Malarz wykazał się kunsztem bramkarskim wybijając piłkę zmierzającą do siatki.

71′ Zaskakujący strzał Michała Masłowskiego zza pola karnego ominął jednak bramkę,

72′ Szybka akcja Rygaarda kończy się ostrym strzałem Duńczyka. Stępnowski na raty obronił to uderzenie.

77′ Dawid Gojny ukarany żółtą kartką za faul na Pirulo. To 4. kartka Dawida.

79′ Arbiter najpierw dyktuje rzut karny dla gospodarzy, po starciu Duriski z Sekulskim, ale po konsultacji z liniowym, pan Aluszyk zmienił swoją decyzję.

90′ Pawłowski idealnie zagrał do wychodzącego na dobrą pozycję Gojnego, który z ostrego kąta uderzył mocno, ale niecelnie.

90+5. Koniec meczu w Łodzi. Po ciekawym meczu remisujemy bezbramkowo z ŁKS-em. Mogło być jeszcze lepiej, ale zmarnowaliśmy kilka dogodnych okazji.