DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-06-29 00:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Lukas Duriska: chcemy wygrywać!

Lukas Duriska: chcemy wygrywać!

18 stycznia 2021

Lukas Duriska, obrońca Zagłębia Sosnowiec opowiada o przebytej kontuzji, ruchach transferowych, nieudanej jesieni oraz przygotowaniach do startu rozgrywek.

Na początku grudnia doznałeś kontuzji w meczu z Puszczą Niepołomice, co to był za uraz?
Tak, naderwałem mięsień dwugłowy, przez co musiałem opuścić dwa ostatnie spotkania. Jednak wszystko jest już w porządku, trenuje na 100% z drużyną.

Zima w pełni. Większość treningów odbywa się pod balonem lub na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Czy to jest dla was przeszkodą w przygotowaniach? 
– Może nie jest to dla nas przeszkodą, ale na pewno treningi są trudniejsze i bardziej uciążliwe dla naszych stawów. Jednak to tylko chwilowa kwestia aklimatyzacji dla nas w tym tygodniu. Od następnych treningów będzie już tylko lepiej.

Jakie panują nastroje w szatni? Kilku zawodników opuściło już Zagłębie, pojawiło się również parę nowych nazwisk. Jak wygląda budowanie drużyny od wewnątrz?
– Tak, było parę ruchów transferowych, ale wynika to z miejsca w tabeli oraz sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Przyszło kilku chłopaków, którzy w mojej opinii prezentują się bardzo dobrze i wierzę w to, że pomogą drużynie.

Pierwszy sparing z Wisłą Kraków już w środę. Dosyć ciężki rywal na początek. Jak przygotowania?
– Rywal dosyć ciężki, ale myślę, że jest nam to potrzebne. Lepiej grać z wymagającymi przeciwnikami. To nas lepiej przygotuje do ligi, a na pewno będziemy chcieć wygrywać. Nie zdobyliśmy zbyt wielu punktów w rundzie jesiennej więc każda wygrana będzie dla nas niezwykle cenna. Każdy wygrany sparing teraz w okresie przygotowawczym pomoże nam w odbudowaniu pewności siebie.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin