DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-12-08 20:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Maksymilian Banaszewski opuszcza Zagłębie. „Banan”, dziękujemy za wszystko!

Maksymilian Banaszewski opuszcza Zagłębie. „Banan”, dziękujemy za wszystko!

5 lipca 2023

Po 2-letnim pobycie w Zagłębiu Sosnowiec, Maksymilian Banaszewski odchodzi z naszego klubu. Jego wygasający 30 czerwca kontrakt nie został przedłużony, a zawodnik będzie kontynuował karierę w innym zespole. 

Skrzydłowy trafił do Zagłębia Sosnowiec w lipcu 2021 roku z Chrobrego Głogów. W trakcie dwuletniego pobytu w naszym klubie, „Banan” zdołał rozegrać 60 oficjalnych spotkań (57 w Fortuna 1. Lidze i 3 w Fortuna Pucharze Polski), w których 6 razy wpisał się na listę strzelców oraz zanotował 6 asyst. Piłkarz ten w czerwono-zielono-białych barwach zabłysnął wieloma niekonwencjonalnymi zagraniami, a także kilkoma naprawdę pięknymi trafieniami, tak jak choćby w tegorocznym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Piłkarz popisał się wówczas efektownym solowym rajdem, rozpoczynając bieg spod linii bocznej boiska i mijając po drodze do bramki pięciu rywali. Po takim spotkaniu porównania do Leo Messiego były zupełnie nieprzypadkowe.

Bilans Banaszewskiego w sezonie 2022/2023 to 25 meczów w Fortuna 1. Lidze (w tym 21 rozpoczętych w wyjściowym składzie), w których zdobył 4 bramki. Na przeszkodzie do większej liczby występów stanęły niestety dwa drobne urazy. 

Urodzony w Warszawie zawodnik opuszcza nasz klub po 2 latach gry w Zagłębiu. Jego wygasający 30 czerwca kontrakt nie został przedłużony.

Maksiu – dziękujemy bardzo za występy oraz wszystkie trafienia w zagłębiowskiej koszulce. Życzymy powodzenia w nowych barwach i do zobaczenia na piłkarskim szlaku!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin