DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-23 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Mateusz Szwed chce jak najszybciej pomóc drużynie!

Mateusz Szwed chce jak najszybciej pomóc drużynie!

21 kwietnia 2021

21-letni skrzydłowy Zagłębia Sosnowiec chce jak najszybciej wrócić do gry, by pomóc swoim kolegom w walce o utrzymanie się w Fortuna I liga. Przypomnijmy, że Mateusz Szwed nie wybiega na boiska od 20 marca, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu z ŁKS-em Łódź doznał złamania kości strzałkowej.

W zasadzie to doszło do pęknięcia tej kości, ale nie było dodatkowych komplikacji. Nie jest najgorzej, jeśli wszystko pójdzie dobrze to w połowie maja chciałbym wrócić do normalnych treningów – zapewnia nas Mateusz.

Wychowanek Niedźwiadka Chełm tego ciężkiego urazu doznał w wyniku ostrego wślizgu Antonio Dominqueza, pomocnika łódzkiej drużyny. Hiszpan przeprosił zresztą Mateusza, gdy był on odwożony do szpitala.

Aktualnie młody skrzydłowy Zagłębia chodzi w specjalnej ortezie, która usztywnia staw skokowy i kość strzałkową. Gdzieś za dwa tygodnie orteza zostanie ostatecznie zdjęta i wówczas podjęta zostanie decyzja co do dalszej rehabilitacji zawodnika.

Cały czas rehabilituję się, oczywiście, na tyle, na ile pozwala obecna sytuacja. Po zdjęciu ortezy będzie można prowadzić dalsze ćwiczenia, a potem powrót do normalnych zajęć treningowych. O ile to możliwe, to chciałbym jak najszybciej pomóc kolegom, którzy walczą o pozostanie w rozgrywkach. Wcześniej wydawało się to niemożliwe, ale teraz widzę, że jest szansa, by jeszcze w tym sezonie wrócić do gry – twierdzi Mateusz.

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin