2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0). Wysoka porażka w Legnicy…

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0). Wysoka porażka w Legnicy…

16 października 2021

W 13. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec doznali wysokiej porażki w Legnicy. Miedź zwyciężyła 4:0, a bramki dla gospodarzy zdobywali: Damian Tront, Patryk Makuch, Maxime Dominguez i Michał Bednarski. O tym nieudanym, a przede wszystkim wstydliwym dla nas spotkaniu, zapomnijmy jak najszybciej. Okazja do rehabilitacji będzie w meczu z Podbeskidziem, do którego dojdzie w niedzielę 24 października (12:40).

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0)

1:0 Damian Tront, 11 minuta

2:0 Patryk Makuch, 21 minuta (głową)

3:0 Maxime Dominguez, 55 minuta

4:0 Michał Bednarski, 89 minuta

Miedź: Lenarcik – Martinez, Mijusković, Aurtenetxe – Carolina, Stróżyński (69′ Śliwa), Dominquez (82′ Bahaid), Tront, Lehaire (69′ Chuca) – Garcia (64′ Zapolnik) – Makuch (82′ Bednarski).

Trener: Wojciech Łobodziński.

Zagłębie: Bielikow – Duriska (64′ Dalić), Jończy, Kamiński – Ryndak, Ambrosiewicz, Szumilas, Sz. Pawłowski (63′ Tanque), Seedorf – Bryła (46′ Oliveira) – Sobczak.
Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Wojciech Krztoń z Olsztyna.
Żółte kartki: Dominguez, Aurtenetxe – Jończy, Kamiński.
Widzów: 2076.

Relacja live:
1’  Wystartowaliśmy. W wyjściowym składzie Szymon Pawłowski i Dawid Ryndak, którzy wcześniej wchodzili do gry z ławki.

1′ Po akcji naszej drużyny i centrze w pole karne interweniował Nemanja Mijusković. Do odbitej piłki dopadł Quentin Seedorf i zza pola karnego strzelił ponad poprzeczką.

3′ Po dośrodkowaniu na pole karne Zagłębia Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę. Było gorąco, ale jedynym zyskiem Miedzi był rzut rożny.

6′ Po centrze Wojciecha Szumilasa w pole karne Miedzi Paweł Lenarcik pewnie złapał piłkę.

9′ Niewiele brakowało, a strzelilibyśmy sobie bramkę samobójczą, po zagraniu Dominika Jończego do Kamila Bielikowa.

Po strzale Damiana Tronta, piłka odbiła się od Dominika Jończego i zmyliła całkowicie Kamila Bielikowa. Nasz bramkarz nie mógł w porę zareagować.

15′ Po zagraniu Dawida Ryndaka do Szymona Pawłowskiego, ten ostatni trafia piłką w poprzeczkę. Szkoda!

Po rzucie rożnym Patryk Makuch z bliska głową pakuje piłkę do siatki. To jego 6. trafienie w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

30′ Centro-strzał Patryka Makucha był niecelny, niemniej napastnik Miedzi napędził nam sporo strachu…

32′ Ładna akcja Zagłębia w finale której Ryndak podawał do Sobczaka. Ciekawie się to wszystko rozwijało, ale sędzia odgwizdał spalonego.

36′ Po strzale Damiana Tronta i rykoszecie piłka trafia w słupek naszej bramki, a następnie ląduje w rękach interweniującego Kamila Bielkowa. Oj, mogło już być 3:0!

38′ Paweł Lenarcik w sytuacji sam na sam blokuje Quentina Seedorfa, który otrzymał wcześniej podanie od Szymona Pawlowskiego.

45+1. Sędzia kończy I połowę meczu w Legnicy. Gospodarze prowadzą 2:) po brakach Damiana Tronta i Patryka Makucha.

46′ Zaczynamy drugą połowę. Jedna zmiana – w miejsce Patryka Bryły mamy Joao Oliverię.

51′ Po centrze Ryndaka z prawego skrzydła piłkę odbijał Paweł Lenarcik, a spieszący z dobitką Wojciech Szumilas posłał piłkę nad poprzeczką,

Po strzale Patryka Makucha Kamil Bielikow nie utrzymał piłki w rękach, a nadbiegający Maxime Dominguez posłał ją do siatki.

67′ Po strzale Lehaire’a broni Kamil Bielikow.

70″ Kamil Bielikow pewnie broni strzał z dalszej odległości Damiana Tronta.

74′ Carlos Martinez podawał w pole karne do Macieja Śliwy, który upadł na murawę w walce z Kamińskim.

80′ Szymon Sobczak zdobywa gola po podaniu Dominika Jończego, ale w momencie zagrania kolegi był na spalonym. Szkoda!

81′ Znakomita obrona Kamila Bielikowa, która po strzale Chuki i rykoszecie ratuje nas przed utratą 4 bramki.

85′ Po strzale rezerwowego Michała Bednarskiego piłka omija słupek naszej bramki.

87′ Uderzenie Dominika Jończego wysoko ponad poprzeczką.

90+4. Koniec meczu w Legnicy. Przegrywamy wysoko z Miedzią, tracąc 4 bramki. O tym spotkaniu trzeba zapomnieć jak najszybciej.