DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-05-26 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Nie żyje Józef Gałeczka! Odszedł wielki piłkarz i człowiek

Nie żyje Józef Gałeczka! Odszedł wielki piłkarz i człowiek

8 lipca 2021

Wczoraj w wieku 82 lat odszedł od nas Józef Gałeczka. Ten wielki piłkarz i człowiek do końca swoich dni był mocno związany z Zagłębiem, cały czas wspierał sosnowiecki klub. To smutny dzień dla Zagłębia i całej polskiej piłki.

Władze Klubu, sztab trenerski, piłkarze i pracownicy składają rodzinie zmarłego i przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia!

Ten niezwykły piłkarz Zagłębia Sosnowiec na wyżyny wyniósł sztukę zdobywania bramek głową, stając się jedną z prawdziwych ikon klubu 4-krotnego zdobywcy Pucharu Polski.

Debiutował w kadrze Polski 2 września 1962 w Poznaniu w przegranym 0:2 meczu z reprezentacją Węgier. W ekstraklasie strzelił 98 goli. W 1964 zdobył tytuł króla strzelców ekstraklasy (18 bramek). Wraz z Zagłębiem wywalczył Puchar Polski jako zawodnik i jako trener.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej był szkoleniowcem sosnowieckiej drużyny.

Wielka postać polskiej piłki, nie tylko Zagłębia. Wspaniały piłkarz, trener i wychowawca. Straszna wiadomość – mówi Leszek Baczyński, Prezes Honorowy Zagłębia, który można powiedzieć, był uczniem Józefa Gałeczki, uczył się od Mistrza profesji trenerskiej.

O terminie pogrzebu Józefa Gałeczki poinformujemy, jak tylko znana będzie jego data.

Więcej o niezwykłej karierze Gałeczki można przeczytać TUTAJ.

Rodzinie zmarłego i przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia!

Zdjęcie: www.slzpn.pl

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin