2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Niewykorzystane sytuacje i remis drugiej drużyny..

Niewykorzystane sytuacje i remis drugiej drużyny..

1 maja 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec w kolejnym ligowym meczu w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej Katowice-Sosnowiec zremisowała 1:1 z drużyną KS Niwy Brudzowice. Strzelcem jedynej bramki dla podopiecznych Grzegorza Bąka był Mikołaj Majchrzak w 62 minucie z rzutu karnego.

Niestety przespaliśmy pierwsze 5 minut. Daliśmy sobie już w drugiej minucie strzelić bramkę. Później przeciwnik miał kolejną sytuacje, co gdzieś wpłynęło na mecz. Całe 87 minut to my prowadziliśmy grę. Mieliśmy kilkanaście sytuacji, które powinny zakończyć się bramką, albo przynajmniej celnym strzałem na bramkę. Za każdym razem gdzieś albo za lekko albo zabrakło nam koncentracji by to wykorzystać. Nie rozumiem tych klarownych sytuacji, których nie wykorzystujemy. Mamy też jednego, dwóch doświadczonych zawodników, którzy w tych sytuacjach muszą wziąć ciężar na siebie i tą bramkę wcisnąć, bo naprawdę tych sytuacji było dużo. Druga połowa to nasza pełna dominacja. Strzelamy bramkę na 1:1, później kolejne sytuacje.. ale z drugiej strony wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie, że przeciwnik będzie się bronił. Zawodnicy muszą wiedzieć że gdy będziemy grać z lepszym przeciwnikiem, tych sytuacji nie będzie tyle i wtedy trzeba je wykorzystywać. Musimy nad tym dalej pracować i nad tą koncentracją zawodników, bo naprawdę chłopcy bez dwóch zdań dali z siebie 100%. Brakuje tylko koncentracji przy tym wykończeniu. Może z doświadczeniem to przyjdzie. Miejmy nadzieje – komentuje trener Grzegorz Bąk.

Cieszymy się z tego punktu. W mojej ocenie graliśmy z jednym z faworytów tej ligi. Z pierwszym faworytem zagraliśmy tydzień temu. Przegraliśmy dosyć wysoko, dlatego tak ważny to był dla nas mecz, bo chcieliśmy wrócić do naszej nominalnej gry. Mieliśmy pomysł na to spotkanie, żałuję że nie udało się dowieźć tych trzech punktów do końca, ale cieszę się z remisu. Gratuluje mojemu zespołowi bo dzisiaj zostawili mnóstwo zdrowia na boisku. Walczyliśmy tak jak chciałbym żebyśmy walczyli w każdym meczu – ocenia po spotkaniu trener Niw Brudzowice, Sebastian Gzyl.

KS Niwy Brudzowice – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (1:0)
Bramka: 62′ Majchrzak.
Zagłębie II Sosnowiec: Perdijić, Smoleń, Staniak, Kopeć (46′ Barć), Janicki, Kłosek (46′ Mociak), Machała, Wiszniowski, Sinior, Kaczmarek (80′ Chechelski), Majchrzak (62′ Kulig).

KS Niwy Brudzowice: Czaplak, Łukomski, Grunt, Rybak, Czapla, Bała, Łankiewicz, Tokarz, Bańka, Bogacki, Sadowski.
Rezerwowi: Popiołek, Szydłowski, Prysak, Góra, Filipecki, Gbadegesi, Ciszewski.