DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-23 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Otwarcie stadionu piłkarskiego ArcelorMittal Park już 25 lutego!

Otwarcie stadionu piłkarskiego ArcelorMittal Park już 25 lutego!

17 stycznia 2023

Prezydent Miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński poinformował, że otwarcie stadionu piłkarskiego ArcelorMittal Park nastąpi 25 lutego. Rywalem Zagłębia będzie GKS Katowice.

Zagłębie rozpocznie wiosenne zmagania jeszcze na Stadionie Ludowym. Mecze przeciwko Arce Gdynia (11 luty) oraz Odrze Opole (18 luty) odbędą się przy Kresowej. Trzecie spotkanie 2023 roku sosnowiczanie rozegrają już na nowym obiekcie. W ArcelorMittal Park zespół podejmie GKS Katowice. Sprzedaż biletów na dwa pierwsze spotkania wystartuje w najbliższych dniach.

Poniżej prezentujemy pełny wpis prezydenta miasta na oficjalnym profilu facebook.

„Międzynarodowa” inauguracja stadionu

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra w marcu w Sosnowcu na nowym stadionie! Dokładnie 23 marca na największym obiekcie ArcelorMittal Park Polski zespół do lat 20 zmierzy się z rówieśnikami z Czech! Prawdopodobnie miesiąc wcześniej, na inaugurację obiektu też będzie „międzynarodowo”, bo Zagłębie Sosnowiec 25 lutego podejmie GKS Katowice.

Jesteśmy zaledwie dwa dni po ogłoszeniu pierwszych wydarzeń na hali sportowej ArcelorMittal Parku (Zagłębiowski Park Sportowy). Sosnowiec będzie w lutym głównym punktem na koszykarskiej mapie Polski! Kibice w przyszłym miesiącu zobaczą w tym mieście ważne mecze reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn oraz turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski kobiet.

Luty to także moment, w którym otwarty zostanie stadion. Już teraz możemy potwierdzić, że pierwszy gwizdek na stadionie wybrzmi najpewniej 25 lutego. Wtedy Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z GKS-em Katowice.

Już usłyszałem, że inauguracja będzie „międzynarodowa” żartując ze śląsko-zagłębiowskich animozji. Jednak już na poważnie, cieszę się, że pierwszy rywalem będzie silny klub i to z sąsiedniego miasta.

Mogę już teraz zdradzić, że to nie koniec dobrych wieści, jeśli chodzi o ten obiekt. Trwają rozmowy na temat organizacji kolejnych wydarzeń piłkarskich – nie tylko ligowych!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin