DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-13 00:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Patryk Bryła podpisał kontrakt z Zagłębiem

Patryk Bryła podpisał kontrakt z Zagłębiem

15 czerwca 2021

Nowym piłkarzem sosnowieckiego Klubu został Patryk Bryła. Były pomocnik m.in. Zagłębia Lubin i ŁKS Łódź podpisał 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok w przypadku awansu do Ekstraklasy.

Dlaczego Patryk Bryła wybrał akurat Zagłębie?

Na pewno moja znajomość z trenerem Kazimierzem Moskalem miała duże znaczenie. Chcę przede wszystkim pomóc Zagłębiu w powrocie do Ekstraklasy. Takie są plany władz Zagłębia i trenera, kibice też na to czekają – mówi nowy zawodnik sosnowiczan.

Wychowanek Krakusa Nowa Huta grał minionym sezonie w Chrobrym Głogów, zaliczając 25 występów (w tym 1 w Pucharze Polski) i strzelając jednego gola. Jego wcześniejsze kluby to Bruk-Bet Termalica Nieciecza, ŁKS Łódź (9 spotkań w Ekstraklasie), Okocimski Brzesko, Górnik Polkowice, Zagłębie Lubin (2 występy w Ekstraklasie) i Krakus Nowa Huta (juniorzy).

W trakcie dwóch sezonów spędzonych w drużynie Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin każdorazowo był jej najlepszym strzelcem. Wraz z kolegami wywalczył dwukrotnie mistrzostwo Polski Młodej Ekstraklasy.

Nowy piłkarz Zagłębia jest dobrze znany trenerowi Kazimierzowi Moskalowi, który miał go pod swoją pieczą w trakcie pracy w ŁKS-ie. W sezonie 2018/19 Patryk miał bardzo dobry okres w swojej karierze, zdobył wówczas dla łodzian 8 bramek i zanotował 9 asyst.

Ostatni okres w moim wykonaniu nie był taki, jakbym chciał, ale przychodząc do trenera Moskala, mam nadzieję, ze wróci stary dobry „Bryłka”. A kibice zobaczą sporo asyst, wiele fajnych i ciekawych akcji oraz bramek – mówi o swoich nadziejach Patryk, który dodaje, że z większością graczy Zagłębia mierzył się wcześniej na boisku.

Wiem, że wszyscy w Sosnowcu czekają na awans i ja chcę w tym pomóc. Ja też jestem głodny sukcesu i chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do tego – dodaje na koniec zawodnik.

Patryk – witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy udanych występów w naszym Klubie!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin