DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-04-19 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Patryk Małecki, czyli joker zrobił swoje

Patryk Małecki, czyli joker zrobił swoje

3 grudnia 2020

Niewątpliwym bohaterem zwycięskiego meczu z Puszczą Niepołomice był Patryk Małecki. Skrzydłowy Zagłębia w roli jokera pojawił się na boisku w II połowie i zapisał na koncie asystę i bramkę. – Trener miał taki plan, żebym wszedł w drugiej połowie i dał jakość – przyznaje „Mały”.

Jak się czułeś w roli jokera, czyli zawodnika, który wchodzi do gry w trakcie spotkania i decyduje o jego losach?

– Nie lubię siedzieć na ławce, to nic fajnego. Aczkolwiek z tego co czytałem, to trener miał taki plan, żebym wszedł w drugiej połowie i dał jakość . Fajnie, że udało się w trudnym momencie pomóc drużynie, strzelić bramkę, a przede wszystkim to na co długo czekaliśmy osiągnąć zwycięstwo. No i wreszcie poczuć jak smakuje zwycięstwo.

Smaku zwycięstwa nie mogliście poczuć dokładnie przez 2 miesiące, od czasu wygranej 3:0  z Sandecją. 

– Długo to w nas siedziało, w wielu meczach graliśmy naprawdę nieźle, ale przegrywaliśmy. Po prostu szwankowała skuteczność. Jak się nie strzela bramki to jest problem. Nie da się wygrać. Ale najważniejsze, że w końcu wygraliśmy, że zdobyliśmy tak potrzebne nam 3 punkty. Fajnie byłoby zapunktować w dwóch ostatnich meczach tej rundy. No i spokojnie się potem przygotowywać do rundy rewanżowej.

Czy tylko skuteczności brakowało drużynie, by wygrywać mecze? A może szwankowały jeszcze inne elementy?

– Skuteczności, tylko skuteczności. Myślę, że w każdym spotkaniu stwarzaliśmy sobie 2-3, może nawet 4 doskonałe sytuacje do zdobycia bramki. Gdybyśmy jedną, może dwie z nich wykorzystali, to jestem przekonany, że tych punktów na naszym koncie byłoby więcej. Teraz można tylko gdybać. Musimy w tym roku zdobyć jak najwięcej punktów, a potem solidnie przepracować okres zimowy. Efekty muszą przyjść.

Atmosfera w szatni po zwycięstwie nad Puszczą z pewnością się poprawiła. To może pomóc drużynie w meczach z Górnikiem Łęczna i Miedzią?

– Długo czekaliśmy na to zwycięstwo. Siedziało w nas to, że mamy dobry zespół, dobrych zawodników i nie możemy tak długo wygrać meczu. Atmosfera po wygranej z Puszczą była bardzo fajna, radosna, cieszyliśmy się, ale jedna jaskółka nie czyni wiosny Musimy być bardzo skoncentrowani, spokojni i pełni pokory. Po prostu wyjść na boisko i walczyć z Łęczną jak równy z równym. Ale wszyscy wiemy, że to nie będzie łatwe spotkanie.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin