2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Pech Mateusza Szweda – złamana kość strzałkowa!

Pech Mateusza Szweda – złamana kość strzałkowa!

21 marca 2021

Nieszczęśliwie zakończył się dla Mateusza Szweda mecz sobotni w Łodzi. W drugiej połowie, po wślizgu przy linii bocznej jednego z rywali, doszło do złamania kości strzałkowej u naszego prawoskrzydłowego.

Mateusz ma założoną szynę gipsową na nodze i czeka go 5-6 tygodni przerwy od piłki. W tej sytuacji nie wiadomo, czy w tym sezonie 21-letni wychowanek Niedźwiadka Chełm zagra jeszcze na boiskach Fortuna I Liga.

Po dwóch tygodniach czeka mnie konsultacja lekarska, by można było stwierdzić, jak zrasta się kość strzałkowa. Trudno, muszę się z tym pogodzić i walczyć o szybki powrót do gry – mówi nam Mateusz, którego czeka niedługo rehabilitacja.

Pech dotknął także Michała Górala. Ten wysoki napastnik jeszcze przed inauguracją rundy wiosennej Fortuna I Ligi doznał urazu lewego stawu kolanowego. Aktualnie piłkarz nie trenuje, przechodzi bowiem specjalistyczne badania lekarskie.

Przypomnijmy, że wcześniej Michał dwukrotnie miał zerwane więzadła krzyżowe.

Mateusz i Michał – wracajcie do zdrowia i gry. Trzymamy kciuki!