DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-21 19:35

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Piotr Polczak Prezesem Fundacji Akademii Zagłębia i dyrektorem skautingu!

Piotr Polczak Prezesem Fundacji Akademii Zagłębia i dyrektorem skautingu!

2 września 2021

Piotr Polczak otrzymał nominację na stanowisko Prezesa Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec i dyrektora działu skautingu. 5-krotny reprezentant Polski, chłopak z Dąbrowy Górniczej, po zakończeniu bogatej kariery piłkarskiej podjął się nowego, ambitnego zadania.

– Zostaję przy piłce, ale w zupełnie innej roli. To całkowicie nowe wyzwanie, aczkolwiek w profesjonalnej piłce jestem już 17 i zebrane przeze mnie doświadczenie na rynku krajowym i zagranicznym powinno zaprocentować – uważa Piotr Polczak, który w barwach Zagłębia rozegrał 69 ligowych spotkań i strzeli 2 gole.

Nowy Prezes Fundacji Akademii Zagłębia i dyrektor skautingu ma za sobą niezwykle bogate doświadczenie piłkarskie, w koszulce z białym orłem wystąpił 5 razy (pierwsza reprezentacja), ponadto zagrał 9 spotkań w kadrze U-21. Do tego trzeba dorzucić występy w europejskich pucharach i 189 gier oraz 11 bramek w rodzimej ekstraklasie.

Polczak jest wychowankiem MMKS-u Dąbrowa Górnicza, kolejne kluby to:

* GKS Katowice
* Cracovia
* Tieriek Grozny (Rosja)
* Wołga Niżni Nowogród (Rosja)
*Cracovia
* Astra Giurgiu (Rumunia)
* Zagłębie Sosnowiec

Dodajmy, że w minionym sezonie Fortuna I Ligi Piotr Polczak rozegrał 13 spotkań, a jego ostatni występ miał miejsce 13 czerwca 2021 r. w zremisowanym 1:1 meczu wyjazdowym Zagłębia z Miedzią Legnica.

Piotrze – gratulujemy nominacji i życzymy powodzenia w nowej pracy!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin