DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-04-02 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Piotr Polczak rozpoczyna kurs na Dyrektora Sportowego PZPN

Piotr Polczak rozpoczyna kurs na Dyrektora Sportowego PZPN

25 lipca 2022

We wrześniu rozpocznie się kurs na Dyrektora Sportowego PZPN. W elitarnym gronie liczącym 24 osoby znalazł się były piłkarz Zagłębia, a obecnie szef skautingu w naszym klubie – Piotr Polczak.

W dniach 19-20 września 2022 roku w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się pierwsza sesja kursu, który ma trwać maksymalnie 14 miesięcy. Szkolenie odbywać się będzie w Szkole Trenerów PZPN oraz – w formie sesji wyjazdowych – w klubach PKO BP Ekstraklasy.

W premierowym kursie Dyrektora Sportowego PZPN weźmie udział 24 kursantów. Jest to kurs dedykowany dyrektorom sportowym klubów PKO BP Ekstraklasy oraz Fortuna 1. Ligi. Docelowo, za kilka lat ukończenie tego kursu ma być wymogiem do pełnienia tej funkcji w klubach dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Kurs prowadzony będzie głównie przez prelegentów zagranicznych.

Rozpoczęcie kursu nastąpi w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej, natomiast poszczególne sesje będą odbywały się w całej Polsce. Dodatkowo jedna sesja będzie wyjazdem zagranicznym.

Kurs i jego program jest efektem kilkumiesięcznej pracy grupy roboczej, tworzonej przez przedstawicieli PZPN oraz klubów PKO BP Ekstraklasy i Fortuna 1. ligi. Jej zadaniem jest stworzenie szczegółowego harmonogramu kursu wraz z listą prelegentów. Koordynatorem kursu na dyrektora sportowego jest Tomasz Pasieczny.

Zdecydowałem się zgłosić na kurs, ponieważ posiadam spore doświadczenie jako były zawodnik i chciałbym rozwijać się w tym kierunku po zakończeniu kariery. Dla mnie jest to ogromne wyróżnienie, że mogłem znaleźć się w gronie tak doświadczonych ludzi ze świata piłki. Ten kurs to dobra inicjatywa PZPN, podparta znakomitą kadrą szkoleniową. Poznamy standardy europejskie, co znacząco poprawi system pracy w polskich klubach. Jak chcemy być lepsi, to musimy uczyć się od najlepszych. Ten kurs podniesie moje kwalifikacje. Mam nadzieję, że szybko przełożę tę wiedzę na swoją codzienną pracę w klubie. – mówi Piotr Polczak.

Lista osób zakwalifikowanych na kurs Dyrektora Sportowego PZPN:

Marcin Dorna

Dawid Dubas

Janusz Dziedzic

Jarosław Fojut

Paweł Golański

Robert Graf

Roman Koroza

Antoni Łukasiewicz

Paweł Magdoń

Stefan Majewski

Łukasz Masłowski

Łukasz Milik

Velijko Nikitović

Łukasz Piworowicz

Piotr Polczak

Maksymilian Rogalski

Tomasz Rząsa

Maciej Skorża

Dariusz Sztylka

Filip Świerczyński

Tomasz Wichniarek

Bogdan Wilk

Krzysztof Witkowski

Jacek Zieliński

Źródło: PZPN, własne

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin