DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-05-26 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Podsumowanie występów zespołów Akademii (cz. II)

Podsumowanie występów zespołów Akademii (cz. II)

20 grudnia 2021

Zapraszamy na podsumowanie rozgrywek ligowych zespołów występujących w Akademii Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura. Analizę przeprowadzili trenerzy prowadzący dany rocznik. Dzisiaj część II podsumowania – roczniki U-12, U-13, U-14 i U-15.

 

U-15 TRAMPKARZ C1

Sztab: Adrian Kaczkowski, Michał Pluta

To była udana runda w wykonaniu naszego zespołu. Pamiętając, że szkolenie młodych zawodników to długotrwały proces jestem przekonany, że te ostatnie miesiące przepracowaliśmy naprawdę bardzo dobrze. Na tym etapie, w którym jesteśmy możemy być zadowoleni z efektów wspólnej pracy. Tworzymy zgraną drużynę na boisku i po za nim. Intensywność i organizacja podczas każdej jednostki treningowej, pozytywna rywalizacja,  szacunek, wsparcie, wyraźny progres umiejętności indywidualnych zarówno w zakresie techniczno-taktycznym jak i motorycznym oraz co raz większa świadomość wśród moich zawodników to rzeczy, z których jestem najbardziej dumny. Jeżeli chodzi o wynik sportowy – zajęliśmy 2 miejsce w I lidze wojewódzkiej. Na wiosnę poprzez gry sparingowe z zespołami z poziomu centralnego chcemy jak najlepiej przygotować się do rozgrywek ligowych i powalczyć o jak najwyższe miejsce. Stać nas na to, aby wygrać rozgrywki, ale chcemy to osiągnąć grając zgodnie z naszą filozofią.  Mając okazję chciałbym bardzo podziękować sztabowi, który w olbrzymim stopniu przyczynił się do końcowego efektu: asystentowi Michałowi Plucie, trenerowi mentalnemu Radosławowi Pilnickiemu, Przemkowi Szczerbie za opiekę z zakresu motoryki i naszej fizjoterapeutce Weronice Wiśniewskiej. Zespół mocno wspierał również koordynator bloku drugiego trener Mariusz Majewski oraz wsparcia merytorycznego udzielał dyrektor Akademii Michal Farkas.

U-14 TRAMPKARZ C2

Sztab: Mariusz Majewski, Łukasz Nadolny

Wraz z początkiem sezonu 2021/2022 jako rocznik 2008 weszliśmy do piłki 11-ososbowej. Mając swoje cele zespołowe zakładaliśmy, że będzie to runda przejściowa, która dostarczy nam jako trenerom wiele informacji nt. funkcjonowania drużyny, naszych deficytów oraz mocnych stron. W rozgrywkach I Ligi wojewódzkiej C2 zajęliśmy szóste miejsce, które oczywiście nas nie satysfakcjonuje. Szanujemy naszych rywali natomiast zdajemy sobie sprawę, że potencjał tego zespołu jest o wiele większy niż pokazuje końcowa tabela. W czasie rundy jesiennej zagraliśmy kilka świetnych meczów, za co należą się wielkie brawa chłopakom. Chciałbym, żeby te mecze były dla nich punktem odniesienia w kontekście pracy jaką musimy wykonać, abyśmy rozwijali się zarówno indywidualnie i jako zespół. Runda jesienna sezonu przechodzi do historii w związku z tym dziękuję drużynie za trud włożony w każdy trening oraz mecz, jednocześnie licząc na jeszcze więcej podczas przygotowań do kolejnej rundy. Osobne podziękowania należą się trenerom: Łukasza Nadolny, Przemysława Szczerba (trener przygotowania motorycznego), Łukasza Gajdy (trener bramkarzy) oraz Radosław Pilnicki (trener mentalny) za rzetelną współpracę oraz pomoc w rozwoju drużyny rocznika 2008.

U-13 Młodzik D1

Sztab: Miłosz Miśkiewicz

W okresie przejściowym z podstawowego składu ubyło dwóch kluczowych zawodników zespołu – Michał Gut i Karol Knapik. W ich miejsce do drużyny trafili Dominik Wydrych, Olivier Gargula oraz Krystian Dudziński. Kadra przed startem ligi liczyła 13 zawodników z pola oraz 3 bramkarzy. Dwóch chłopców z rocznika 2009 dostało nominację do treningów i gry w roczniku starszym – 2008.

Mała rywalizacja w zespole, problemy kadrowe spowodowane kontuzjami i słaba skuteczność spowodowały zajęcie miejsca w tabeli, które skutkuje grą w II lidze wojewódzkiej.

Sprowadzenie nowych zawodników do drużyny zdecydowanie podniesie poziom, zwiększy się rywalizacja sportowa w treningu oraz meczu mistrzowskim. Dodatkowo niebawem zespół wejdzie w fazę rozgrywek piłki nożnej 11 osobowej, co będzie kolejnym wyzwaniem dla tego zespołu.

Cel na kolejny sezon – wzmocnić kadrę zespołu oraz walczyć o miejsce premiowane awansem do I ligi wojewódzkiej.

U-12 Młodzik D2

Sztab: Piotr Tomsia, Wojciech Sączek

Drużyna występowała na jesieni sezonu 2021/22 w III lidze wojewódzkiej razem z zespołami z podokręgu Katowice. Bardzo silna grupa z GKS-em Katowice, Rozwojem Katowice, Stadionem Śląskim Chorzów oraz Gwiazdą Ruda Śląska. W gronie tych zespołów oraz drużyny Zagłębia należało upatrywać kandydata, który wywalczy awans do I ligi. Pierwszą rundę drużyna rozegrała bardzo dobrze – sześć zwycięstw i jeden remis dawały pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek.

W rundzie rewanżowej nieoczekiwana porażka u siebie ze Stadionem Śląskim Chorzów skomplikowała sytuację w tabeli. Do bardzo ważnego meczu doszło w przedostatniej kolejce sezonu. Zagłębie grało w Katowicach z Rozwojem. Rezultat remisowy dawał w praktyce awans do I ligi Młodzik D2 naszym zawodnikom.

Wynik sportowy był efektem dobrej gry i postępu, który drużyna zrobiła na jesieni. Dobra organizacja, realizacja założeń taktycznych oraz solidna kadra daje pozytywny sygnał na przyszłość. Trzeba mieć nadzieję, że ten kierunek rozwoju ekipa z rocznika 2010 utrzyma na wiosnę w I lidze.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin