2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0). Remis po meczu walki

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0). Remis po meczu walki

31 października 2021

W 15. kolejce Fortuna 1. Liga piłkarze Zagłębia zremisowali na Stadionie Ludowym z Sandecją 1:1. Sosnowicanie występowali w tym spotkaniu w roli gości. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Wojciech Szumuilas.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

0:1 Wojciech Szumilas, 67 minuta

1:1 Michal Piter-Bućko

Sandecja: Pietrzkiewicz – Osyra, Piter-Bućko (K), Boczek (78′ Wolny), Słaby – Chmiel, Fall, Janicki (65′ Walski), Zych (65′ Szczepanek), Kobryń – Dikov.

Zagłębie: Perdijić – Duriśka (K), Jończy, Kamiński – Ryndak, Oliveira (82′ Machała), Szumilas (90′ Tanque), Seedorf (61′ Ambrosiewicz), Gojny – Banaszewski (61′ Sz. Pawłowski), Sobczak.
Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Jacek Małyszek z Lublina.
Żółte kartki: Piter-Bućko, Boczek, Słaby – Kamiński, Ambrosiewicz, Oliveira, Jończy, Ryndak, Szumilas.

Czerwona kartka: Kamil Słaby (81 – druga żółta kartka)
Widzów: 501.

Relacja live:

1’  Sędzia Jacek Małyszek z Lublina rozpoczął spotkanie w Sosnowcu. Opaska kapitańska na ramieniu Lukasa Duriski, jako że Maciek Ambrosiewicz na ławce. Za kartki wykluczony z gry jest Patryk Bryła.

5′ Dośrodkowanie Maksymiliana Banaszewskiego wywołało spory popłoch w szeregach obronnych Sandecji. Szkoda, że wykończenie tej centry nie było właściwe.

8′ W idealnej sytuacji znalazł się Szymon Sobczak, po podaniu Seedorfa, który z najbliższej odległości trafił w… obrońcę Sandecji. Trwa napór sosnowiczan, dochodzimy do sytuacji golowych.

9′ Dośrodkowanie w pole karne Sandecji i niecelna główka Joao Oliveiry. Szkoda tej sytuacji…

13′ Sandecja domagała się rzutu karnego, gdy w polu karnym upadł Damian Chmiel, naciskany z tyłu przez Dominika Jończego. Faulu jednak nie było.

25′ Damian Chmiel wpadł w pole karne i zagrał przed bramkę. A tam Dominik Jończy odbił piłkę i trafił w leżącego Chmiela.

41′ Wojciech Kamiński wypalił z ponad 30 metrów, ale piłkę zmierzającą w róg bramki Sandecji sparował Pietrzkiewicz.

42′ Uderzenie z lewej nogi Szumilasa trafiło w jednego z obrońców Sandecji i było blisko bramki. Piłka po rykoszecie ominęła słupek.

43′ Po rzucie rożnym Dawida Gojnego główka Joao Oliveiry tuż nad poprzeczką.

45+1. Arbiter zakończył I połowę, w której nie brakowało sytuacji wypracowanych przez naszych graczy. Zabrakło – skuteczności.

46′ Rozpoczęła się II połowa spotkania. Zagłębie bez zmian w składzie.

48′ Rzut wolny z odległości 20 metrów, z lewej strony, egzekwował Maksymilian Banaszewski. Piłka wysoko nad poprzeczką!

49′ Szarża Sobczaka zakończona niecelnym uderzeniem z okolic pola karnego.

54′ Szumilas zdecydował się na uderzenie z odległości prawie 30 metrów, ale Pietrzkiewicz złapał piłkę.

Zza szesnastki uderzał Sobczak. Piłka odbiła się od jednego z graczy Sandecji i trafiła pod nogi Szumilasa, który z bliska posłał ją do siatki.

78′ Rajd Wojciecha Kamińskiego, w trakcie którego nasz obrońca minął 3 rywali, zakończył się strzałem wysoko ponad poprzeczką. Szkoda…

80′ Szymon Sobczak w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Sandecji.

81′ Sandecja w 10-tkę po czerwonej kartce dla Kamila Słabego.

1:1 Michal Piter-Bućko, 88 minuta (głową)

90+5. Arbiter kończy spotkanie w Sosnowcu. Remisujemy z Sandecją 1:1.