DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-06-22 16:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sparing z „GieKSą” zagramy 17 lipca na Ludowym

Sparing z „GieKSą” zagramy 17 lipca na Ludowym

11 lipca 2021

Piłkarze Zagłębia przebywają na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim, rozgrywając swoje mecze kontrolne w ośrodku Gosław Sport Jedłownik. Po sparingach z MFK Karvina i Podbeskidziem, trzecim rywalem na wspomnianym zgrupowaniu będzie ŁKS Łagów.

Łagowianie w poprzednim sezonie III ligi zajęli w grupie IV 13. miejsce. To spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16:00 w ośrodku Gosław Sport Jedłownik w Wodzisławiu Śląskim, a po jego zakończeniu sosnowiczanie spakują się i wsiądą do autobusu, by wrócić do domu.

Najważniejszym meczem sparingowym z punktu widzenia naszych kibiców jest z pewnością potyczka z GKS-em Katowice. Odbędzie się ona w sobotę 17 lipca o godz. 10:00 na Stadionie Ludowym. Jeszcze nie wiadomo, czy mecz będzie otwarty dla publiczności.

Jeśli chodzi o ostatnie kontakty piłkarskie Zagłębia z rywalem zza między, to po raz ostatni graliśmy spotkanie o punkty 31 marca 2018 roku, 1:0 wygrali wówczas katowiczanie po golu w drugiej połowie Adriana Błąda. W I rundzie wspomnianego sezonu Nice I Ligi, 13 września 2017 roku rozbiliśmy „GieKSę” na Ludowym 3:0 po bramkach Rafała Makowskiego, Vamary Sanogo (rzut karny) i Sebastiana Milewskiego. To nasze ostatnie zwycięstwo nad tym rywalem.

Aktualnie GKS Katowice to świeżo upieczony beniaminek Fortuna I Ligi i sparing z tym przeciwnikiem powinien dać sporo materiału szkoleniowego Kazimierzowi Moskalowi. Miejmy nadzieję, że po kontuzji do tego spotkania wykuruje się Damian Pawłowski, który ostatnio pauzował w sparingach rozgrywanych w Wodzisławiu Śląskim.

Przygotowania do nowego sezonu:

3 lipca: Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 3:2
5 – 13 lipca: zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim
7 lipca: Zagłębie Sosnowiec – MFK Karvina 1:3
10 lipca: Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2
13 lipca: Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łagów (III liga, grupa IV – 16:00, Wodzisław Śląski)
17 lipca: Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice (godz. 10:00, Stadion Ludowy w Sosnowcu)
24 lipca: Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice (dom)
31 lipca: Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec (inauguracja nowego sezonu Fortuna I Ligi

Foto: Paulina Skóra

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin