2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1). Do zapomnienia!

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1). Do zapomnienia!

7 listopada 2021

W 16. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali w Olsztynie ze Stomilem 1:3 (1:2). Jedynego gola dla sosnowiczan zdobył pod koniec I połowy nasz kapitan Szymon Pawłowski. To był kompletnie nieudany mecz w wykonaniu sosnowiczan, po którym lądujemy w strefie spadkowej. Do zapomnienia!

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)

1:0 Patryk Mikita, 7 minuta

2:0 Jonatan Straus, 10 minuta

2:1 Szymon Pawłowski, 43 minuta

3:1 Łukasz Moneta, 54 minuta

Stomil: Bąkowski – Czajka, Reiman (90+3 Wójcik), Remisz (K), Straus – Simba, Tecław, Fundambu (71′ Spychała), Moneta (81′ Pyrdoł) – Żwir, Mikita (90+3 Szramka).
Trener: Adrian Stawski.

Zagłębie: Perdijić – Duriska, Jończy, Machała (74′ Tanque) – Smoleń (64′ Popczyk), Oliveira, Szumilas, Sz. Pawłowski (K), Gojny – Banaszewski (65′ Bryła)- Sobczak.
Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Artur Aluszyk ze Szczecina.
Żółte kartki: Moneta, Simba, Tecław, Żwir, Wójcik – Machała, Szumilas
Widzów: 2575.

Relacja live:

1’ W składzie Zagłębia nie ma kartkowiczów, Macieja Ambrosiewicza i Wojciecha Kamińskiego oraz kontuzjowanego Quentina Seedorfa. Nasz zespół będzie dopingowała spora grupa kibiców, która dotarła do Olsztyna. Kapitańska opaska na ramieniu Szymona Pawłowskiego.

3′ Z rzutu wolnego uderzał Wojciech Szumilas. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Stomilu.

6′ Z dystansu uderzał Reiman, ale jego uderzenie było mocno niecelne.

Po błędzie Kacpra Smolenia Mikita uderzył idealnie w długi róg i piłka wpadła do siatki.

Obrońca Stomilu właściwie dośrodkował piłkę, a ta wpadła Perdijiciowi za kołnierz, odbijając się jeszcze od słupka.

14′ Po składnej akcji Zagłębia z lewej nogi uderzył Wojtek Szumilas, Piłka ominęła minimalnie okienko bramki gospodarzy.

19′ Z pola karnego Stomilu uderzał technicznie w róg Maks Banaszewski, ale Krzysztof Bąkowski sparował piłkę na róg. Było gorąco…

22′ Simba sfaulował Oliveirę, który dość długo leżał na murawie, korzystając z pomocy sztabu medycznego Zagłębia. Kongijczyk obejrzał żółty kartonik.

34′ Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę na róg wybija Jonatan Straus, uprzedzając Szymona Sobczaka, który szykował się do strzału z bliskiej odległości.

42′ Idealna okazja dla Zagłębia. Po centrze Gojnego Sobczak skorzystał z błędu obrońcy i z bliska uderzył głową. Piłka zamiast do siatki trafiła w bramkarza gospodarzy.

Nasz kapitan technicznym uderzeniem w róg zdobywa kontaktowego gola.

45+2. Koniec I połowy meczu w Olsztynie. Przegrywamy 1:2. Po golu Szymona Pawłowskiego wróciła nadzieja.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu w Olsztynie. Bez zmian w składzie.

51′ Po kiksie Lukasa Duriski w dogodnej sytuacji był Łukasz Moneta. Jego strzał pewnie obronił Perdijić.

Po szybkiej kontrze Stomilu, Moneta w sytuacji sam na sam trafia do siatki.

74′ Mocne uderzenie z wolnego Szumilasa, ale piłka wysoko ponad poprzeczką.

76′ Groźny strzał Oliveiry broni Bąkowski.

86′ Po centrze Jonatana Strausa z kilku metrów główkował Karol Żwir. Futbolówkę sparował Matko Perdijić.

90+5. Arbiter zakończył spotkanie Stomilu z Zagłębiem. Gospodarze wygrywają 3:1. Mecz do zapomnienia…