Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Szymon Sobczak piłkarzem Zagłębia

Szymon Sobczak piłkarzem Zagłębia

18 stycznia 2021

Nowym piłkarzem Zagłębia został Szymon Sobczak. Urodzony w Zakopanem 28-letni napastnik podpisał z sosnowieckim klubem 2,5-letni kontrakt.

– Zagłębie już wcześniej interesowało się moją osobą i cieszę się, że jestem teraz w Sosnowcu. Klub ma dobry przegląd zawodników i jego szefowie dobrze wiedzieli, kogo biorą do siebie. Chciałbym pomóc Zagłębiu w uzyskaniu jak najlepszego wyniku sportowego przyznaje Szymon Sobczak, którego ujął pomysł klubu na długofalową budowę nowej drużyny.

Ten wychowanek krakowskiej Wisły występował wcześniej w Górniku Zabrze (ME i pierwszy zespół), Termalice Bruk-Bet Nieciecza, Calisii Kalisz, Energetyku ROW Rybnik, MKS Kluczbork, Stali Mielec (2-krotnie), Podbeskidziu Bielsko-Biała, Stomilu Olsztyn i Jagiellonii Białystok.

Jesienią ubiegłego roku Sobczak wystąpił w jednym meczu Ekstraklasy, w wyjazdowym zwycięskim spotkaniu „Jagi” z Legią Warszawa (2:1). Łącznie na najwyższym poziomie rozgrywkowym rozegrał 6 spotkań, ale bez zdobyczy golowych.

Bardzo dobry okres w karierze Szymon miał w Stomilu Olsztyn, dla którego zdobył 16 goli (liga i Puchar Polski) w trakcie 1,5-rocznego pobytu w tym klubie.

Szymon – witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy powodzenia!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin