DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-05-26 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Trenerzy podsumowują występy zespołów Akademii (cz. I)

Trenerzy podsumowują występy zespołów Akademii (cz. I)

19 grudnia 2021

Zapraszamy na podsumowanie rozgrywek ligowych zespołów występujących w Akademii Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura. Analizę przeprowadzili trenerzy prowadzący dany rocznik.

U-18 JUNIOR A1

Sztab: Marcin Paul, Jovan Ninković

Nasza drużyna rozegrała poprawną rundę, grając jednak dość chimerycznie. Traciliśmy punkty w meczach, w których mieliśmy przewagę i prezentowaliśmy się lepiej od przeciwnika. Wpływ na to miała w szczególności słabsza postawa zawodników grających na pozycjach 4 i 5 (zwłaszcza na początku sezonu), gdzie brakowało zdecydowanego lidera.
W początkowej fazie rozgrywek występował problem ze zgraniem drużyny oraz stabilizacją składu. W miarę upływu sezonu udało nam się ustabilizować kadrę, grać coraz lepiej i punktować. W dalszym ciągu trzeba pracować nad techniką zawodników, zwłaszcza podanie i przyjęcie piłki zagranej po ziemi jak i z powietrza, skutecznością gry 1×1 i to zarówno w ofensywie jak i defensywie. Zawodnicy muszą być bardziej odpowiedzialni za piłkę (skuteczność podań, osłona piłki) oraz szybciej podejmować decyzję.

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynamy 10 stycznia od testów motorycznych. W planach mamy rozegranie 10 gier kontrolnych.

U-17 JUNIOR B1

Sztab: Łukasz Nadolny, Adrian Kaczkowski

W sezonie 2021/2022 zespół występował w I lidze śląskiej z najlepszymi drużynami z województwa. Liga wymagająca, rozgrywana w dobrym tempie. Możliwość rywalizacji z topowymi ekipami jest świetną weryfikacją dla zawodników. Drużyny w lidze ukierunkowane na zdobywanie punktów i realizacje celów. Nasz zakładany cel został zrealizowany. Zwycięstwo w lidze dało nam możliwość występów w barażach i finalnie zagwarantować sobie grę w CLJ U17 na wiosnę.
Kluczem do osiągnięcia awansu było przede wszystkim maksymalne zaangażowanie. Warto wspomnieć o bardzo dobrym przygotowaniu piłkarsko-taktycznym. Czasami brakowało niezbędnego doświadczenia młodszym zawodnikom i przydarzały się błędy indywidualne. Pokazaliśmy jednak swój charakter w meczach, w których przegrywaliśmy, ale finalnie odnotowaliśmy zwycięstwa. W zespole było widać determinacje i ogromną wolę zwycięstwa. W drużynie jest bardzo dobra atmosfera i „chemia” miedzy zawodnikami i trenerami. Zawodnicy słuchają wskazówek i ciężko pracują, bo chcą stale się rozwijać. To dobry prognostyk na przyszłość.

Nasza kadra na rundę jesienną liczyła 20 osób, plus zawodnicy z rocznika 2006 .

U-16 JUNIOR B2

Sztab: Adrian Zbroja, Michał Pluta

Liga okazała się bardzo wymagająca dla naszego zespołu. Przede wszystkim różnicę robił aspekt fizyczno-motoryczny, gdyż w rozgrywkach występowały drużyny grające zawodnikami z rocznika starszego. Pod względem techniczno-taktycznym nie było widać znaczącej różnicy i to na pewno cieszy. Praktycznie jedyną drużyną w lidze grającą zawodnikami z 2006 roku była nasza ekipa. Niestety na koniec rundy zajęliśmy siódme, czyli przedostatnie miejsce, i sezon zakończył się degradacją do III ligi B1. Trzeba zauważyć, że odwrotnie niż w sezonach poprzednich, w rozgrywkach występowały same uznane w województwie śląskim zespoły – Piast Gliwice, Gwarek Zabrze, Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, Raków Częstochowa. Mecze w tej lidze sporo nas nauczyły, jednak końcowy wynik nie jest satysfakcjonujący.

Nasz zespół przed sezonem przeszedł duże zmiany kadrowe. Do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników. Część została przesunięta do rocznika starszego. Z nowych piłkarzy nie wszyscy jednak szybko wkomponowali się w zespół. Nadrzędnym celem dla naszego bloku był awans zespołu 2005 do CLJ, dlatego też wiodący zawodnicy naszej drużyny trenowali i grali z zespołem starszym.  Niestety, sporym osłabieniem okazał się również fakt, iż w końcowej i decydującej fazie rozgrywek graliśmy bez trzech podstawowych obrońców, co miało spory wpływ na postawę zespołu. Z perspektywy czasu widać, że dużą rolę na osiągane wyniki odegrał aspekt fizyczny. Cieszy zapewne fakt, że piłkarsko nie wyglądaliśmy słabiej na tle ligowych rywali. Głównym celem dla zespołu na rundę wiosenną jest oczywiście walka o awans, lecz także wywołanie zmiany mentalnej tak, by zawodnicy brali większą odpowiedzialność za zespół w trudnych momentach.  

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin