2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Trzeci z rzędu sparing padł łupem Zagłębia

Trzeci z rzędu sparing padł łupem Zagłębia

6 lutego 2021

Sosnowiczanie wygrali trzeci z rzędu mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej Fortuna I Liga. Tym razem zwyciężyli w Krakowie z Hutnikiem 2:0 (0:0) po golach Szymona Sobczaka i Patryka Małeckiego.

Pierwsza połowa nie zapowiadała spokojnego zwycięstwa Zagłębia w konfrontacji z II-ligowym Hutnikiem, który na sztucznej nawierzchni sprawiał problemy naszej drużynie. Doskonałej okazji w inauguracyjnej odsłonie nie wykorzystał Goncalo Gregorio, który z kilku metrów nie trafił do pustej bramki.

W drugiej części dominacja sosnowiczan była już widoczna, zespół sfinalizował dwie dogodne sytuacje za sprawą Szymona Sobczaka i Patryka Małeckiego. Ten drugi cały czas był zaczepiany słownie przez kibiców nowohuckiej drużyny, jednak trzymał nerwy na wodzy, a w 76 minucie zdobył ładną bramkę po technicznym strzale w róg.

– Dobrze graliśmy w drugiej połowie, ten okres gry mógł nas zadowolić. Zespół gra coraz lepiej – stwierdził po spotkaniu Maciej Musiał, asystent trenera Kazimierza Moskala.

W najbliższą sobotę Zagłębie czeka kolejny wyjazd do Krakowa, tym razem rywalem będzie Garbarnia.

Hutnik Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)
0:1 Szymon Sobczak 68′
0:2 Patryk Małecki 76′

Hutnik (I połowa): Dawid Smug – Tomasz Jaklik, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Kędziora – Mateusz Ozimek, Dawid Linca, Miłosz Drąg, Krzysztof Świątek, Piotr Zmorzyński – Kamil Bełczowski, Michał Kitliński.

Hutnik (II połowa): Adam Dul – Michał Wróbel, Piotr Stawarczyk, Javier Bernal – Sebastian Olszewski, Kacper Jodłowski, Mateusz Gajda, Filip Handzlik, Bartosz Tetych – Abdallah Hafez, Kamil Sobala.
Zagłębie: Krystian Stępniowski (46′ Szymon Frankowski) – Łukasz Turzyniecki (59′ Dawid Ryndak), Lukáš Ďuriška (80′ Mateusz Machała), Piotr Polczak (59′ Kacper Radkowski), Dawid Gojny (80′ Patryk Wiszniowski) – Mateusz Szwed, Patrik Mišák (69′ Patryk Małecki), Maciej Ambrosiewicz (69′ Filip Karbowy), João Oliveira (80′ Martim Maia), Szymon Sobczak (69′ Michał Góral) – Gonçalo Gregório (59′ Nikolas Korzeniecki).